reklama 11C

Chudyba vyhrál Velkou cenu Olomouce. Díky české licenci bude finalistou ČSP

ikonka

Český skokový pohár pokračoval v Olomouci čtvrtým kolem. Dva koně měl ve finále Velké ceny Banky CREDITAS slovenský reprezentant Bronislav Chudyba a hned s tím první předvedl výkon, který se nikomu dalšímu nepodařilo překonat.
07.07.2024 22:00  |  Autor: Josef Malinovský, tisková informace Asociace ČSP  |  Foto: Tereza Huňová, Equiframe  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 
Do finále Velké ceny Banky CREDITAS, která byla již čtvrtým kolem Českého skokového poháru, postoupilo devět dvojic bez penalizace a jedna se čtyřmi trestnými body. Jelikož Bronislav Chudyba absolvoval základní parkur s výškou překážek 145 centimetrů s oběma svými koňmi, tak startovní listinu finálové části otevíral. S hřebcem Quinto van het Molenhof 1 zopakoval bezchybnou jízdu ve velmi dobrém čase 38,96, čímž dostal svých osm soupeřů pod tlak.
 
Po chybě z úvodu soutěže bohužel Tina Zdráhal na valachovi Dartaňan 1 zapisovala při druhém startu dalších 24 trestných bodů, a bylo jí tak jasné, že pravděpodobně to na lepší než desátou příčku tentokrát stačit nebude. Finále nevyšlo ani Sáře Vingrálkové ve dvojici s valachem Damocles from Second Life Z. Na překážkách zaznamenala dvanáct bodů a další dva přidala za překročení stanoveného času. 
 
Pravidelný účastník Velkých cen v Olomouci Jaroslav Jindra jel s hřebcem Helios 3 takzvaně na jistotu a jeho plán mu bezezbytku vyšel. Čas 48,75 byl sice o téměř deset sekund pomalejší než v případě Bronislava Chudyby, ale nula na bodovém kontě znamenala průběžnou druhou pozici. Následovala série tří dvojic s jednou chybou, kterou měli Martin Šoupal s valachem Chique-K van´t Kattenheye Z, Radek Šídlo na valachovi Inos del Maset a Jan Zwinger startující s valachem I´m Special for John. Nejrychlejší z nich byl Radek Šídlo, jemuž časomíra v cíli ukázala hodnotu 43,29. O tři desetiny pomalejší byli Marek Klus a valach Liveropool 2, ovšem osm bodů za dvě chyby je zařadilo na průběžné šesté místo. 
 
Posledním, kdo mohl připravit o vítězství Bronislava Chudybu, byl Jiří Skřivan s valachem Holland TN. Jenže ani on se neubránil jednomu shození a s časem 43,55 se zařadil až za třetího Radka Šídla. Čtvrté místo nakonec bylo pro Skřivana konečné, neboť Chudyba s valachem Dali van´t Prinsenveld Z dokončil s pěti trestnými body a umístil se až sedmý. Zklamaný však rozhodně nebyl, neboť věděl, že s Quintem dosáhl na premiérové vítězství při Českém skokovém poháru.
 
Někteří jezdci i diváci si v první chvíli možná mysleli, že se bude opakovat situace z loňského roku, kdy olomouckou Velkou cenu při Českém skokovém poháru vyhrál Slovák Igor Šulek a do finálové Super Grand Prix tudíž postupoval druhý umístěný Jaroslav Jindra. Letos si však Jindra bude muset na případnou kvalifikaci ještě nějakou dobu počkat, neboť Bronislav Chudyba od letoška natrvalo přesídlil do Sportovní stáje Fryčovice a nechal si vystavit licenci České jezdecké federace. I díky tomu splnil jednu z podmínek pravidel domácí parkurové extraligy a může tedy v seriálu bodovat. 
 
„Z Fryčovic to do Olomouce máme zhruba hodinu cesty. Zdejší závody máme moc rádi a jezdíme sem často. Kurz Velké ceny Robert Smékal připravil moc pěkný. Do finále jsem šel s Quintem jako první a musel jsem riskovat. Říkal jsem si, že kdyby to nevyšlo, tak mám ještě šanci s druhým koněm. Ale naštěstí vše klaplo tak, jak mělo a vyhrál jsem,“ spokojeně konstatoval v televizním rozhovoru krátce po slavnostním vyhlášení výsledků. 
 
„Když jsem před několika lety působil v Srníně u Kamila Papouška, tak jsem již tenkrát měl vystavenou českou licenci a po přestěhování do Fryčovic jsem si ji před letošní sezonou opět nechal vystavit. Jsem tak rád, že se díky dnešnímu vítězství budu moci zúčastnit Super Grand Prix, aniž bych dál musel sbírat body do žebříčku. Každopádně bych se rád před finále zúčastnil ještě pohárových závodů v Hořovicích u Aleše Opatrného,“ dodal Bronislav Chudyba.
 
Páté kolo Českého skokového poháru proběhne až 11. srpna v severočeské Jítravě. V rychlém sledu pak budou následovat mítinky v Opavě, na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště, v Hořovicích na Berounsku, v Suché u Litomyšle a v pražské Velké Chuchli. Seriálové body se tak budou rozdělovat během šesti víkendů v řadě. Finále proběhne na konci září v Martinicích u Březnice. Podrobnosti zájemci najdou na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.
 
Apliakce EQUINET
Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první!
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE