reklama 11D

Chardon potvrdil v Písečném roli favorita. Suverénní triumf to ovšem nebyl

ikonka

V Písečném nad Dyjí vyvrcholily mezinárodní závody spřežení CAI. Soutěž čtyřspřeží, která byla bodovaná do Světového poháru, ovládl papírový favorit Bram Chardon. Nešlo to však tak hladce. Soupeři mu zdatně konkurovali.
09.06.2024 20:55  |  Autor: Lucie Spiwoková  |  Foto: Gabriela Pilařová  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

 

Hlavním diváckým lákadlem mezinárodních vozatajských závodů, které probíhaly od 6. do 9. června v Písečném nad Dyjí, byla soutěž čtyřspřeží zařazená do série World Cupu. Největším favoritem byl jednoznačně Bram Chardon, jezdec číslo tři na světovém žebříčku. Člen nizozemského národního týmu je držitelem několika medailí ze světových šampionátů, je úřadujícím mistrem Evropy a v únoru letošního roku podruhé v kariéře triumfoval ve finále Světového poháru.
 
Mítink v Písečném otevřela tradičně drezura, v té Chardon dojel druhý za Němkou Annou Sandmann. Následoval sobotní maraton. Ani ten nizozemský reprezentant nevyhrál, lepší výkon předvedl Maďar József Dobrovitz junior. Po sečtení trestných bodů ze dvou dnů se však Chardon dostal do vedení. 
 
Jízda mezi kužely mu pak vyšla skvěle a první příčku díky tomu udržel nakonec i v celkovém pořadí. Dobrý výkon předvedla v nedělní části Anna Sandmann, jež skončila celkově druhá. Třetí místo bral Švéd Fredrik Persson.
 
Z českých jezdců se zpočátku dařilo Radkovi Nesvačilo, který byl po drezuře na slibné čtvrté příčce. V maratonu bohužel došlo ke karambolu, po kterém klesl průběžným pořadím. Nejlepším z českých zástupců byl nakonec jeho bratr Jiří Nesvačil junior na konečném osmém místě.
 
Radost udělal tuzemským fanouškům kočárů Vladimír Moudrý. Český jezdec se blýskl nejlepším výsledkem v maratonu, a když vyhrál i nedělní vozatajský parkur, bylo rozhodnuto o vítězi kategorie dvojspřeží. Soutěž jednospřeží ovládl Němec Lars Krüger, nejlepším z Čechů byl pátý Jiří Ziegler. Ve dvouhvězdové soutěži singlů obsadil první příčku Polák Bartosz Klups před druhým Radkem Nesvačilem a třetím Jakubem Andrsem.
 
Vypsané byly i další kategorie, mezi nimi soutěž pro jezdce do 25 let, z níž se vyhodnocovalo mistrovství České republiky U25. Zlato vybojoval Josef Kolář, druhé místo obsadila Lucie Kurková a třetí dojel Jakub Beneš.FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE