Zwingerovi se v Litomyšli opět daří

V Litomyšli na kolbišti u Primátorské hráze zahájily v pátek třídenní jezdecké závody, jejichž vrcholem bude nedělní Velká cena. Ta je již pátým kvalifikačním kolem Skokového poháru České pojišťovny 2011. Úvodní den vyšel nejlépe Janu Zwingerovi,…
10.06.2011 18:50  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

…který obsadil v hlavní soutěži na výšce 130 centimetrů 1. a 3. místo. tak skvěle nakročeno k obhajobě loňského vítězství ve Velké ceně Litomyšle.

Z celkových 47 startujících v soutěži stupně S** dokončilo parkur bez penalizace 18 dvojic. Žádná však nebyla rychlejší než ta, které se bez chyby podařilo dojet do cíle jako první. Tou byl právě Jan Zwinger s Limitem 5. Jejich čas byl více jak o 3 sekundy kratší než v případě druhého umístěného Josefa Kincla s Cascarem. Třetí místo obsadil opět Jan Zwingertentokrát s klisnou Lordanou. Do třetice startoval ještě s Commodorem, jenž měl sice druhý nejlepší čas, ovšem jednou chyboval a skončil tak na 19. pozici. „Parkury byly pro první den příjemně postavené, takže se mi skákalo velmi dobře. Travnatý povrch by sice snesl o něco více závlahy, ale jinak jsem s průběhem závodů moc spokojený,“ zhodnotil jezdec, jehož však večer, podobně jako další závodníky, nečekalo příliš odpočinku. Zúčastnil se totiž tradičního fotbalového utkání českých a moravských jezdců na městském stadionu. „Kopačky jsem si s sebou sice nepřivezl, ale nějak to zvládnu i ve svých gumotextilkách,“ pronesl s úsměvem před zápasem.

V úvodních dvou soutěžích s výškou překážek 100/110, resp. 110/120 centimetrů se představilo v součtu 130 startujících. Z vítězství se radovaly dvojice Stanislava KopeckáHelia 1 a Lucie PřikrylováUna Saphira

Pro druhý den jsou naplánovány od 10.00 hodin celkem čtyři soutěže na stupních L**, S**, ST** a sportovní zápolení uzavře kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour 2011 na úrovni ZL. Nedělní program zahájí podobně jako ten sobotnítedy v 10.00 hodin soutěží st. L** a následně st. S**. Česká pojišťovna Velká cena Litomyšle (parkur st. ST** s finále) odstartuje přesně v 15.00 hodin