reklama 11B

Zvítězí v Ceně Pardubic po třech letech Ter Mill?

 23.10.2018 22:00 | AUTOR

ikonka

Třináct dní po Velké pardubické je tu Závěrečný dostihový den letošní sezony. Stejně jako v minulém roce bude vrchol odběhnut pod názvem Cena města Pardubic na tradiční distanci 4200 metrů. Hlavní dostih můžeme nazvat také jako dostih zklamaných…

reklama 12C

 
Šest ze sedmi startujících v posledním startu svým realizačním týmům radost neudělalo. 
 
Hlavní hvězdou dostihu by měl být dvanáctiletý bělouš Ter Mill, který byl na startu Velké pardubické, ale jeho pouť skončila za Taxisovým příkopem. Stejně to měl reprezentant Dostihové stáje Malá Morávka před třemi lety, kdy Velkou pardubickou pod Ondřejem Velkem nedokončil, ale o necelé dva týdny později pod Marcelem Novákem zvítězil o krk před Love the Win. V roce 2016 Ter Mill Velkou pardubickou dokončil a po loňském zadržení směřoval do Velké slušovické, kde finišoval šestý. Letos bude mít v sedle stálého jezdce Jana Odložila, a tak může po více než dvou letech opět dosáhnout na vítězství. Poslední výhru si připsal začátkem června 2016 v Pardubicích na distanci 4500 metrů. 
 
Nejvážnějším soupeřem pro Ter Milla by měl být Turdus, který v den Velké pardubické nedokončil Cenu Vltavy. Jiřího Kouska v sedle střídá Lukáš Matuský, který s Turdusem vyhrál při letošní premiéře 8. května. Jediným koněm, který měl poslední start relativně pozitivní, je Valtz, který v jednom z rámcových dostihů při Velké pardubické doběhl čtvrtý. Nyní se do jeho sedla vrací Jan Faltejsek, a tak se ambice podstatně zvyšují. Vernois a Dulcar de Sivola také startovali druhou říjnovou neděli, ale neúspěšně. Dvojice Cote Mer a Caline de Juilley absolvovala v českém tréninku zatím jediný start, ale nebyl pozitivní, okolo cílového mezníku neproběhli. Kdo udělá radost v sobotu odpoledne svému majiteli, to je otázka před Cenou města Pardubic. 
 
V rámcovém programu se představí několik zajímavých jmen. Mezi tříletými v dostihu přes proutěné překážky bude chtít navázat na čtyři rovinová vítězství Gold Havanah s čerstvým žokejem Sertašem Ferhanovem, který se může stát nejlepším jezdcem letošní pardubické sezóny. Ve třetím dostihu absolvuje čtvrtý překážkový start kariéry loňský derby-vítěz Joseph, o seznámení s pardubickými krosy se postará ze sedla žokej Jan Faltejsek. V Ceně Nadace pro rozvoj města Pardubice na 4300 metrů se pokusí navázat na někdejší úspěchy devítiletý Jantar, ale pozornost se bude soustředit především na vítěze Gran Premio Merano 2016 Mazhilise. Před dvěma týdny byl v Pardubicích druhý v klasické steeplechase, nyní pod Jaroslavem Myškou absolvuje premiéru v krosovém dostihu.
 
(bda)
Zdroj: Tisková zpráva DS Pardubice


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE