Zelinková zvítězila v GP v Šamoríně

Další výhru na konto si připsala česká reprezentantka Zuzana Zelinková, která se účastnila ve dnech 27. – 29. června dalších závodů v nově vzniklém luxusním areále v Šamoríně na Slovensku. Jezdkyně se ukázala ve skvělé formě a s Filicitou zvítězila…
30.06.2014 21:15  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Českým divákům se ukázala Zuzana Zelinková s Filicitou při CSI-W v Olomouci. Nyní byla nejlepší v Šamoríně. Foto Kateřina Návojová

S klisnou zajela Zuzana Zelinková rozeskakování Grand Prix nejen bezchybně, ale také z celé sedmičky startujících nejrychleji. To vyneslo s Filicitou vítězství. Druhé místo připadlo úspěšné jezdkyni Natalii Belové, která nechybí ani na náročných závodechčtyřhvězdové úrovně. Třetí místo putovalo konečně skutečně do Čech, a to díky Jiřímu Hruškovi s Aristem Z. Výhra v hlavní soutěži národních závodů CSN totiž zůstala doma. Přestože Zuzana Zelinková reprezentuje Českou republiku, na národních závodech jezdí právě za Šamorín Napoli JK

Zájem o závody v Šamoríně byl z české strany opravdu veliký a nejednou se Češi radovali z prvenství. Na parkuru 120 cm si pro první příčku dojela Vladislava Humplíková s Buenou Utopií díky nejlepšímu časudruhé fázi. Navíc porazily další českou dvojici, Milana Klára s Colette 1. V této soutěži se na start postavilo přes 110 účastníkůÚspěchpodobě výhry si na konto připsala i Gabriela Staňová, a to za výkonklisnou Esej-HS při Medium Tour na výšce překážek 130 cm. Jezdkyně si výhru zopakovalasedle Posrthose-HS při soutěži 120 cm vysoké.

Na nejvyšší příčku dosáhl Radek Šídlo sedlající Cartagenu v parkuru 100/110 cm.  V soutěži pro mladé koně ve věku čtyři a pět let na limitovaný čas dokončili na setinu přesně.  Další výhru si vedle té v Grand Prix připsala i Zuzana Zelinková, a to s Calippou-T při sobotní Medium Tour (130 cm). Tato sobotní soutěž se jela již za umělého osvětlení.  Každý den se totiž na start postavilo opravdu mnoho dvojic.