Zahájení závodní sezony pony objektivem EquiTV

V hale v Hradištku se v sobotu 4. února v rámci prvního kola Zimního Jezdeckého poháru ČJF v parkurovém skákání, otevřela sezona také pro jezdce na pony. Kamery EquiTV u toho nechyběly, a tak se můžete na souhrn z pony soutěží podívat v reportáži.
16.02.2017 10:12  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

REPORTÁŽ MŮŽETE SLEDOVAT V TOMTO ODKAZU

Hradištko u Sadské zažilo v sobotu 4. února první letošní parkurové závody. Při příležitosti začala závodní sezona také jezdcům na pony, což je výrazně dříve, než tomu bývalo v předchozích letech

Připraveny pro byly dvě soutěže. V hendikepu stupně ZP se dařilo Zuzaně Šmejkalové s poníky Sting a Sofie Tempal One. Soutěž byla vypsaná na limitovaný čas, takže bylo důležité vyhnout se chybám a zároveň se co nejvíce přiblížit určenému času. Jezdkyně s oběma koňmi předvedla čisté výkony, a dosažené časy zařadily na druhou respektive třetí příčku.

Bezchybně překonala kurz parkuru také Sára Doležalová na Lucky Star, která navíc zvolila nejlepší tempo a cílem projela s rozdílem pouhých 27 setin sekundy od limitovaného časuSára se však těsně po projetí cílem neudržela v sedle své klisny a spadla. To však podle pravidel jezdeckého sportu na konečný výsledek nemá vliv, a radost z vítězství to tak nemohlo pokazit

Druhou vypsanou soutěží byl hendikep stupně ZLP hodnocený také na limitovaný čas. K němu se nejvíce přiblížily dvě bezchybné dvojice. S rozdílem 55 setin sekundy od určeného času si pro druhé místo dojela Kristýna Kalibánová v sedle koně Dollom I Want You. Vítězkou se stala Elena Srnová na Darlen Dulce, která se časem přiblížila k limitu na pouhou jednu desetinu sekundy.

Soutěže pro pony budou zařazovány i během dalších kol parkurové části Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace. To další se koná již 18. února a hostit jej bude opět Hradištko u Sadské. O 14 dní později seriál zavítá do Kárlovic u Slaného a 11. března bude pokračovat ve Zduchovicích.

Vše vyvrcholí během Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem, kde jsou pony skokové soutěže naplánovány na úvod této pětidenní akce ve středu 22. března