EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Zahájení rámcových túr ČSP objektivem EquiTV

 11.05.2017 10:29 | AUTOR

Poté, co do kalendáře Českého skokového poháru zasáhlo počasí, připadlo letošní první kolo seriálu do Brna. V pondělí 8. května se tam jely také rámcové seriálové túry AT, CJC a U25. EquiTV vám z nich přináší souhrnnou videoreportáž.

reklama 12D

VIDEOREPORTÁŽ Z RÁMCOVÝCH TÚR V BRNĚ SLEDUJTE ZDE

Ve dnech 6. až 8. května odstartoval v jezdeckém areálu Tělovýchovné jednoty Moravan v Brně Veveří letošní 16. ročník Českého skokového poháru, který je považován za domácí parkurovou extraligu.

Podle jezdeckého kalendáře se měla konat první pohárová Velká cena koncem dubna v Martinicích u Březnice. Záměr pořadatelů však překazilo počasí, a tak se nakonec Brno stalo neplánovaně hostitelem zahajovacího kola. Rozpis závodů nabídl na pondělí 8. května všechny čtyři seriálové túry. Těmi jsou Amateur Tour, Junior Cup, kategorie U25 pro jezdce do 25 let a samozřejmě samotná Velká cena zařazená do Českého skokového poháru.

Do dílčího finále amatérské túry s překážkami do 110 centimetrů postoupilo z kvalifikací, které se konaly v předešlých dvou soutěžních dnech, celkem dvacet čtyři dvojic. 
A protože se desítce z nich podařilo zajet základní parkur bez trestných bodů, rozhodlo o vítězi rozeskakování. V bezkonkurenčně nejlepším čase ze všech startujících projel jeho cílem Pavel Ivániy s koněm Dancer 2. Jenže jediné shození ho nakonec odsunulo až na sedmou příčku. Loňská vítězka této soutěže Veronika Kučínská v sedle klisny jménem Papaja si i letos počínala velmi dobře. Po čistém základním kole postoupila do rozhodující části, v níž opět nechybovala. Dosažený čas jí tentokrát stačil na druhou příčku. Vítězkou prvního dílčího amatérského finále se stala Alžběta Ducká v sedle Kiry. Její jízda v rozeskakování byla bezchybná a zároveň nejrychlejší z dvojic, které nezaváhaly. Alžběta Ducká je tak po brněnském kole ve vedení bodování Amateur Tour, druhá je Veronika Kučínská a třetí místo drží Markéta Vaňková.

Po amatérské túře přišel na řadu seriál určený pro nadějné juniorské jezdce – Czech Junior Cup. Tato dílčí finálová soutěž se jela jako hendikep podle věku soutěžících na překážkách do 120 až 125 centimetrů a na její start se postavilo devatenáct dvojic, které vzešly z víkendových kvalifikací. Po deseti bezchybných výkonech v základní části přišlo ke slovu opět rozeskakování. Pátá v něm dojela loni vítězná dvojice Vanda Tmějová a Žilien Taurus Trans. Ta se v druhé jízdě nevyhnula jedné chybě. 

Ostatní junioři už nechybovali. Čtvrté místo vynesla čistá jízda s časem 36,94 sekundy Kateřině Svěrákové s Arven. O více než dvě sekundy rychlejší byla Veronika Kolářová v sedle Drahouška od Újezda, což jí stačilo na třetí příčku. Druhý nejlepší výkon předvedla v rozeskakování Mariana Michlíčková s koněm Doretto. Vítězkou se po suverénní jízdě stala Denisa Menšíková s Eliotem, která projela cílem bez chyb na překážkách v nepřekonatelném čase 32,32 sekundy. Denisa Menšíková se po prvním kole juniorské túry ujala vedení v průběžném bodování ve starší věkové kategorii od 16 do 18 let. V mladší skupině jezdců ve věku od 12 do 15 let drží pozici číslo jedna Mariana Michlíčková.

Pondělní program Českého skokového poháru v Brně Veveří nabídl i soutěž vypsanou pro jezdce ve věku do 25 let takzvanou U25, jejíž překážky dosahovaly výšky do 135 centimetrů. Rovněž v této túře nakonec rozhodovalo o prvních bodech do seriálového žebříčku rozeskakování. Jedné chyby jistě litoval Václav Staněk, který by jinak s koněm Greens Quidam díky výbornému času zvítězil. Takto se musel spokojit s pátým místem. Na bronzový stupínek vystoupala Alžběta Vojtková s Capuou, která po základní části nechybovala ani v rozeskakování. To dokončila v čase 37,70 sekundy. Jen o tři desetiny rychlejší byla rovněž bezchybná Kateřina Málková v sedle Dedijtje a dojela si tak pro druhé místo. Vítězkou se po dvou čistých jízdách stala Kateřina Kubrická s klisnou Šejnou 1, která dokončila rozeskakování v čase o více než dvě sekundy kratším než druhá Kateřina Málková. První místo bodování série U25 tedy drží po úvodním kole Kateřina Kubrická. Na druhém místě je Kateřina Málková před třetí Alžbětou Vojtkovou.reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace