reklama 11B

reklama

Večerní show při výstavě v Lysé objektivem EquiTV

 27.09.2018 10:44 | AUTOR

ikonka

Lysá nad Labem je tradičním dějištěm podzimní výstavy Kůň. Letos se konala ve dnech 21. – 23. září a zažila svůj 25. ročník. Návštěvníky čekala vedle mnoha vystavovatelů večerní show. Pokud vám unikla, podívejte se na reportáž.

reklama 12D

SOUHRN ZE SHOW PŘI VÝSTAVĚ V LYSÉ MŮŽETE SLEDOVAT ZDE

Na výstavišti v Lysé nad Labem proběhl ve dnech 21. až 23. září jubilejní 25. ročník výstavy koní a veletrhu všeho, co ke koním patří pod názvem Kůň 2018. Pro návštěvníky pořadatelé letos připravili velký dárek v podobě večerní koňské show s exkluzivními hosty, kterými byli zástupci Portugalské jezdecké školy.

Celou show ovšem zahájili po přivítání velvyslankyně Portugalska v České republice starokladrubští bělouši. Ti měli za sebou zapřažený kočár, ve kterém jezdil první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. 

Svého lusitánského plemenného hřebce Fantastica předvedla při práci ze země Pavla Rubíčková. Jí vystřídala v aréně dvě spřežení starokladrubských koní – jedno tažené vraníky a druhé bělouši. Lipicány zastupoval při show Darius vedený na dvou opratích Petrem Doubkem. Při vystoupení je tancem doprovodila Jitka Doubková. Prostor dostali také chovatelé huculů, kteří toto plemeno koní předvedli jak pod sedlem, tak v pracovní zápřeži. 

Ti, co sledují televizní talentové show, tak jistě zaregistrovali prezentaci fríského hřebce Pieter van Diphoorn s Vendulou Šponarovou. Ta si pro diváky v Lysé připravila obdobné vystoupení. Opravdu nevšední podívanou byla čtverylka zástupců Národního hřebčína Kladruby nad Labem a Zemských hřebčinců v Písku a v Tlumačově. Účinkujícími totiž byli tři koně zapřažení v sulkách a tři pod sedlem. Ještě jednou diváci mohli obdivovat umění Venduly Šponarové s jejím fríským hřebcem. Tentokrát však s ním pracovala ze země v krásných šatech se závojem.

Podruhé se představila i Pavla Rubíčková. S lusitánem Xangaiem předvedla drezurní sestavu na hudbu. Práci s koňmi ve volnosti pravidelně v Lysé prezentuje na té nejvyšší úrovni Miloslav Simandl. Nejinak tomu bylo i letos. Po něm však již přišli na řadu hlavní hvězdy programu – zástupci Portugalské školy jezdeckého umění, kteří předvádějí cviky typické pro barokní styl jezdectví, včetně práce nad zemí. Škola používá ve výcviku výhradně lusitánské koně z hřebčína Alter Real, který byl založen v roce 1748 králem Juanem V.

Více jak půlhodinové vystoupení bylo rozděleno do tří částí. V té první byla prezentována práce s koněm na opratích, resp. dlouhých otěžích ze země. V druhé části diváci viděli skvěle připravené pas-de-deux koní pod sedlem. V té třetí pak většina přítomných již nevěděla, kterého z účinkujících sledovat dříve. K vidění byly ty nejobtížnější cviky jako jsou leváda, pesada, kurbeta či kapriola. Ostatně, podívejte se na krátkou ukázku bez komentáře!

Pokud chcete vidět víc, klikněte na náš web www.equitv.cz, kde najdete nezkrácený video záznam celé večerní show v Lysé nad Labem.reklama 13C

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 17. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 18. 07. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 19. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Martinice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 23. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 24. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 25. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Chuchle

• 26. 07. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace