Úvod VC Ostravy dopadl nejlépe pro Jiřího Hrušku

Úřadující mistr ČR Jiří Hruška se předvedl se svými třemi svěřenci ve výborné formě. Na osmé kolo ČSP 2014 se v zahajovací páteční den 22. srpna vypravil až na poslední soutěž, v níž nejen vyhrál, ale se všemi koňmi se umístil do páté pozice.
23.08.2014 00:00  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Jiří Hruška a Acoradia-MX i2M zvítězili v pátečním vrcholu ostravského kola Českého skokového poháru. Foto Kateřina Návojová

Ze základního kola parkuru na stupni obtížnosti S** (130 cm) postoupilo deset bezchybných dvojic do rozeskakování. Mezi nimi hned třikrát Jiří Hruška se svými svěřenci. V rozeskakování nastoupil jako první s Aristem-Z, s nímž dlouho vedl. Nakonec tento výsledek vylepšil až z poslední startovní pozice s klisnou Acoradia-MX i2M. „Kobyla je rychlejší a dnes šla moc dobře, s Aristem jsem trochu času ztratil v obratech, ale nijak jsem ho nehnal,“ popsal vítězný jezdec. „Povrch byl i po všech předešlých koních dobrý, pořadatelé trávu opět výborně připravili. Ale nebyl jsem nejrychlejší,“ připomněl.  Rychlejšího času totiž dosáhl domácí Marek Hentšel, chyba na jednom ze skoků ho však se Sauronem Fitmin zařadila na pátou dekorovanou pozici

Samotné dekorování nebylo příliš pestré, neboť v elitní pětce figurovali pouze tři jezdci, navíc pouze ze dvou odlišných klubů. Jiří Hruška vedle vítězství s Acoradii-MX i2M dojel druhý s Aristem Z a čtvrtou příčku obsadil s Carethagem Z. Jediný, kdo mu dokázal sekundovat, byla domácí Zuzana Brátová. Ta společně se Sandinem předvedla dvě velice povedené jízdy a zaslouženě získala třetí pozici.

Jiří Hruška nebude samozřejmě chybět ani v nedělní Velké ceně, kde se bude snažit pojistit si dalším bodovým ziskem finálovou čtyřku a případně získat náskok na své soupeře. „Předběžně půjdou Velkou cenu Aristo a Espri, ale ještě se rozhodnu po zítřejších soutěžích,“ prozradil Jiří Hruška. Společně s ním bude z elitní čtyřky průběžného hodnocení na startu ještě nejlepší žena Denisa Bittnerová. Ta se však během prvního skokového dne třídenních závodů nepředstavila a přijet by měla do areálu v sobotu.

Domácí jezdci Baníku Ostrava se radovali během pátečního dne vedle dvou dobrých umístění v hlavní páteční soutěži ještě ze dvou výher. Marek Hentšel předvedl nejlepší výkon s Lokvencem na parkuru stupně obtížnosti L** (120 cm), Tereza Vysoudilová porazila všechny své soupeře v uzavřené kvalifikaci Czech Junior Cupu. Mezi jezdci do 18 let byla Tereza Vysoudilová sedlající klisnu Una Saphira z celého startovního pole nejmladší. Soutěž byla vypsaná s rozeskakováním, avšak nikdo jiný než vítězka nedokončil základní kolo bezchybně

Druhou uzavřenou soutěží – pr vní kvalifikací Equiservis Amateur Tour do nedělního finálebyla stupňovaná obtížnost do 105 cm. Nejrychleji a bezchybně se do cíle dostala Hana Pokorná a Burgund Probytex spol. s.r.o. Druhou příčku získala prozatím vedoucí jezdkyně celého seriálu Dana Pinkavová s La Corou 1 a elitní trio uzavřela Daniela Potyszová se Sokratesem 2. Právě tato jezdkyně se stala vítězkou následující soutěže 110/115 cm, kde nikdo nestačil na její výkon s Dorotheou

Druhý závodní den v Ostravě Staré Bělé začne opět v devět hodin. Na programu je pět soutěží, z čehož pozornost na sebe budou poutat nejen kvalifikace Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cupu, ale také generálka na nedělní Velkou cenu. Ta se pojede jako poslední soutěž sobotního dne na parkur stupně ST** (140 cm).  Startovní listina slibuje napínavou podívanou, neboť na startu nebude chybět nikdo z elitní pětice pátečního parkuru S** a přibudou další úspěšní jezdci. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.