Tři jednospřeží odstartovala v Drebkau

Mezinárodních závodů CAI2*v německém Drebkau se ve dnech 14. – 17. srpna zúčastnili také tři čeští zástupci v kategorii jednospřeží. Nakonec nejlepší umístění si v podobě 29. příčky odnesl Libor Kůrka, kterému se nejvíce dařilo v maratonu...
18.08.2014 19:36  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Ilustrační foto archiv Kateřiny Návojové

Libor Kurka závodil s koněm Oktáva 2, společně si odnesli pěkné sedmnácté místo z maratonu. Dvě zbylé čísti závodů, drezura a parkur, však dokončili kolem třicáté pozice s celkovým ziskem 165,80 trestných bodů. V součtu to tak stačilo na druhou polovinu výsledkové listiny, konkrétně na 29. místo. O příčku pod ním skončil Karel Nývlt a Szogun. Ti podali ve všech třech částech vyrovnané výkony kolem třicáté příčky, která pro nakonec byla i konečná. Třetí český jezdec Ota Bareš dojel s Desperadem 262 jako třicátý třetí s výsledkem 187,66 trestných bodů

Soutěž ovládli domácí Němci. Na nejnižší počet trestných bodů dosáhl Klaus Tebbe a Falko 424, kteří obdrželi 120,41 trestných bodů. Necelý bod navíc přiřkl druhé místo Phillipu Faisstovi (121,23)před Marlen Fallak (123,33).