Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11B

Tlumačovský ZJP spřežení zajistil napínavé finále

 04.03.2018 16:50 | AUTOR

ikonka

Poslední předfinálové kolo Zimního jezdeckého poháru spřežení 2018 hostil v neděli 4. března Zemský hřebčinec v Tlumačově. Diváci sledovali skvělé sportovní výkony ve všech třech kategoriích a mohou se těšit na napínavé finále v Lysé nad Labem…

reklama 12D

 
Mezi nejlepšími vozataji zůstávají jen velmi malé bodové rozdíly a vzhledem k tomu, že finále je dvojnásobně bodované, rozhodne o celkovém vítězi až závěrečné klání v neděli 25. března na výstavišti v Lysé nad Labem v rámci pátého ročníku Jezdeckého festivalu.
 
V kategorii jednospřeží zvítězila Michaela Lesáková, která za sebou nechala jen o pár desetin sekundy Dominika Brumovského. Díky tomu s ním srovnala bodové skóre v pohárovém žebříčku a o celkovém vítězi rozhodne pořadí v závěrečné soutěži celé série. Aspirantem na třetí místo je Milan Domes. Ten sice v Tlumačově skončil až čtvrtý za Klárou Juráňovou, ale ta jeho pozici v průběžném pořadí nemohla ohrozit. 
 
V soutěži dvojspřeží má téměř 100% úspěšnost Petr Vlašic, kterého pouze v Brně předstihl Milan Domes a v ostatních závodech nenašel přemožitele. Nejinak tomu bylo i v Tlumačově. S koňmi Bubinem a Lordem vyhrál s výrazným náskokem nad Josefem Hroudou, jenž tzv. o prsa uhájil stříbrnou příčku před Vlašicem s druhým jeho párem koní – Ferdou a Arienem. Třetí v aktuálním pořadí seriálu zůstává Milan Domes, i když se svými svěřenci Mágusem a Bársony tentokrát ukořistil až páté místo. Před něj se ještě o sekundu a půl probojoval Petr Myslík.
 
Do královské kategorie čtyřspřeží nastoupilo v tlumačovské hale pět vozatajů. Nejlepší výkon ze všech předvedl při své letošní halové premiéře Jaroslav Juráň. V obou jízdách předvedl skvělé výkony. Napoprvé sice jednou chyboval, ale zato byl bezkonkurenčně nejrychlejší. V druhé rozjížďce si již dal větší pozor a vyplatilo se mu to. Byl sice o tři sekundy pomalejší, ale zato neudělal žádnou chybu. O jeho vítězství nemohlo být pochyb, neboť svůj náskok na druhého Josefa Hroudu zvýšil na bezmála 20 vteřin. Petr Vlašic se letos poprvé v této kategorii musel spokojit až s třetím místem. Seriálovou tabulku sice nadále vede, ale Josef Hrouda stáhl ztrátu na minimální rozdíl jednoho bodu. Kdo z nich se stane zimním králem vozatajů se tak rozhodne až při posledním mítinku v hale C lysolabského výstaviště. 
 
Internetová televize EquiTV vysílala program závodů v Tlumačově živě přes YouTube kanál, kde jsou již nyní k vidění video záznamy jednotlivých soutěží. Kompletní výsledky najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz. Podrobnosti o blížícím se Jezdeckém festivalu pak na stránkách s adresou www.jezdeckyfestival.cz.


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE