Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11D

Žíla ovládl Zimní jezdecký pohár 2018 v Tlumačově

 03.03.2018 16:55 | AUTOR

ikonka

Zimní jezdecký pohár ČJF 2018 v parkurovém skákání pokračoval již 4. kolem v areálu Zemského hřebčince v Tlumačově. Startovní pole tentokrát kvůli vytrvalým mrazům nebyla početná. Největší úspěchy sbíral domácí Zdeněk Žíla…

reklama 12D

 
Známý parkurový reprezentant a trenér juniorské reprezentace Zdeněk Žíla sice (zatím) startuje na závodech pod hlavičkou vlastní stáje, ale před nedávnem pevně zakotvil v tlumačovském Zemském hřebčinci, jehož je zaměstnancem. A svému novém zaměstnavateli zajisté udělal radost, když se mu podařilo v sedle koně Loveen Monet+ zvítězit v Malé túře Zimního jezdeckého poháru, jež se jela na parkuru stupně L* (115 cm). 
 
K prvenství přidal navíc druhou příčku s Jacampem a přemožitele nakonec nenašel ani v jezdecké ukázce „Jump and Drive“, kdy jezdci předváděli své umění nejen na koni, ale také v kočáře s opratěmi v ruce. Tato show pro diváky nahradila Velkou túru na stupni obtížnosti S* (125 cm), která se neuskutečnila z důvodu nízkého počtu přihlášených jezdců. Těch sice ještě v ranních hodinách bylo pět, což by byl dostačující počet k tomu, aby mohla proběhnout a jezdci dosáhli i na body do pohárového žebříčku. Dva z nich se však odhlásili ještě před začátkem sportovního programu, neboť avizovaný ústup mrazivých teplot se nekonal, a tak podmínky pro starty nebyly zcela ideální. Na rozdíl od předešlých kol se např. muselo opracovávat přímo v závodní hale, neboť tlumačovský areál nedisponuje krytým opracovištěm. Přesto pořadatelé udělal maximum pro korektní podmínky, čehož se jim také podařilo dosáhnout a zúčastnění si organizaci závodů velmi pochvalovali. – Jezdecká hala v Tlumačově nedávno prošla rekonstrukcí a skákalo se na zcela novém parkuru z dílny Jump Off Ludvíka Jandourka. 
 
Velmi zajímavý průběh měla pohárová Pony túra, v níž se představilo 16 dvojic. Deset z nich postoupilo do následného rozeskakování a v něm již musely hodně spěchat, pokud chtěly pomýšlet na přední příčky. Nejrychlejší ze všech byla Eliška Petrusová, a to s oběma svými svěřenci. Na Kačence 1 projela cílem v čase 15,11 sekundy a díky tomu vyhrála. S Juráškem 12 byla jen o 73 setin sekundy pomalejší a mohla se tak radovat i z druhého místa. O jednu sekundu za ní zaostávala Kristýna Kalibánová na poníkovi Dollom Iwant You. Ta do Tlumačova dorazila až daleké Staré Boleslavi. 
 
Zimní jezdecký pohár v Tlumačově pokračuje i v neděli 4. března, kdy se ke slovu dostanou vozatajové. Těch dorazí přes tři desítky a zajisté se bude jednat o napínavou podívanou, neboť účastníci budou mít poslední šanci získat body do seriálového žebříčku před finálovým mítinkem při Jezdeckém festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem. Podrobnosti najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz.
 
Internetová televize EquiTV vysílala celý sobotní program živě. Archiv on-line přenosu najdete již nyní na YouTube kanálu EquiTV, kde by měly běžet i nedělní soutěže spřežení.


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE