Stuttgart v sobotu pro Werth a Lütkemeiers

Sobota 22. listopadu byla ve Stuttgartu věnována dvěma drezurním soutěžím. Dopoledne se jezdila Cena Stihl, což byla úloha Grand Prix a zároveň sloužila jako kvalifikace pro nedělní Grand Prix Special. Vítězkou se stala Isabell Werth s Bella Rose...
23.11.2014 00:04  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Ve Světovém poháru zvítězila Fabienne Lütkemeier. Foto archiv pořadatele

Ty získaly hodnocení 79,380 %. Kromě žluté stužky si tak dvojice vydělala i 3000 Euro. „Jsem velmi spokojená se svým fantastickým koněm,“ prohodilaúsměvem Isabell Werth. Druhé místo patřilo Kristině Sprehe s 13letým Desperados FRH. Sbor rozhodčích jejich jízdu oznámkoval 78,540 %. „Můj kůň je někdy při první úloze víc dopředný, což se stalo i tentokrát, ale nechal se dobře jezdit,“ řekla stříbrnáolympijských her Kristina Sprehe. Třetí místo získala za 75,060 % další německá jezdkyně Dorothee Schneider se Silvanem. „Udělali spolu velký pokrok, což bylo na jízdě vidět,“ pochválil je ředitel závodů Gotthilf Riexinger, sám mezinárodní rozhodčí. „Koně těchto třech nejlepších jsou opravdu příslibem do budoucnosti.“

Odpoledne patřilo dalšímu kvalifikačnímu kolu Reem Acra FEI Světového poháru v drezuře. Na obdélníku se v úloze Grand Prix Freestyle představilo celkem 15 dvojic. Vítězkou se stala Fabienne Lütkemeier s D´Agostino FRH (80,600 %). „Kůň byl dneska opravdu skvělý. Těšila jsem se na tento závod, je to vždy zážitek závodit za takové výborné atmosféry, jaká ve Stuttgartu pravidelně je,“ popsala vítězka. Druhé místo obsadila Jessica Von Bredow-Werndl s Unee BB s hodnocením 80,375 %. Vítězka dopolední Grand Prix Isabell Werth si s Don Johnson FRH dojela pro třetí místo (79,5 %). Krásné osmé místo patří švýcarské jezdkyni Marcele Krinke Susmelj, která je původem z České republiky. S Smeyers Molberg zajeli na 75,8 %.