Sobotní den na CSI3-W Olomouc 2014

Také třetí den CSI3-W Olomouc 2014 vám EquiTV.cz a Jezdci.cz přináší nejen aktuální výsledkový servis a živé vysílání, ale také video rozhovory s jezdci i členy organizačního týmu na YouTube kanálu nebo fotogalerie z jednotlivých soutěží...
14.06.2014 06:31  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ NAJDETE POD TÍMTO ODKAZEM!

YOUTUBE KANÁL EQUITV SE SOBOTNÍMI ROZHOVORY A DALŠÍMI VIDEI JE TADY!

SLEDUJTE TAKÉ AKTUÁLNÍ STARTKY A VÝSLEDKY V PŘÍSLUŠNÉM ZÁZNAMU ZÁVODŮ - viz odkaz

14. 6. 2014 - CSIYH Youngster tour

Do rozeskakování finále CSIYH se probojovalo celkem 12 jezdců. První čistou a rychlou jízdu předvedl slovenský jezdec Juraj Polas s koněm Askany v čase 43,00. Výzvu přijal německý jezdec Jan Sprehe s koněm Skelton 4 a dokončil čistě a v ještě lepším čase 40,49. Jezdci opravdu závodili a hned dalším, komu se podařilo překonat předchozí čas, byl Polák Krysztof Prasek s Durano W, jehož čas byl 37,84 a ujali se tak vedení průběžného pořadí. Český jezdec Zdeněk Žíla Dominika B předvedl také čistou jízdu s časem 43,02. Jedinou ženou, která se probojovala do rozeskakování byla česká jezdkyně Natálie Roučková a ta s valachem Cohiba zajela čistý parkur v čase 40,76 a zaujala v chvíli prozatimní 3. místo. Maďar Horvath Balazs s krásným černým hřebcem po Balou du Rouet Prn Balougraf dojel v čase 39,92. Německý jezdec Jan Sprehe se svým druhým koněm pak dokončil také bez trestných bodů s časem 40, 04 a dalším, kdo bojoval o vítězství, byl Slovák Juraj Krivjansky s Capital Croft s časem 38,73. Tento jezdec zvítězil i v páteční soutěži. A to nejlepší přišlo v samotném závěru soutěže, český jezdec Martin Řezníček s koněm Sabelius (Stolzenberg), který proletěl parkurem v čase 36,80 a stal se tak vítězem finále pro mladé koně a zazněla tak již podruhé během těchto závodů česká hymna.

14. 6. 2014 - Diamond Tour

Na startu Diamond Tour, která byla druhou soutěží na programu těchto závodů, která se započítávala do Longines Jumping Ranking, bylo 33 startujících a z toho 5 Čechů. První čistý parkur předvedla slovenská jezdkyně Jana Miklošová s koněm Nourejev N Z, v jejichž podání působil parkur velmi jednoduše. Hned následující polský jezdec Sawicki Piotr s koněm Phenix dokončil také s čistým kontem a chvíli se zdálo, že je možná kurz Diamond Tour pro účastníky celkem jednoduchý. Dalšího beztrestného parkuru se ovšem diváci dočkalipo dalších 11 jezdcích, kdy dokončil čistěItal Francesco Turturiello s Asha Di San. Čtvrtou do rozeskakování pak byla polská jezdkyně Paulina Koza s Banjo Boy (sestra Lukasze Kozy), která se jen tak tak vešla do stanoveného času 80,00 a její čas 79,99. Pátý čistý parkur předvedl německý jezdec Jan Sprehe s Burberry 9 a další dva jezdci, kteří ještě rozšířili počet jezdců postupujících do rozeskakování byli polský jezdec Lukasz Koza a konečně český jezdec Jiří Hruška s Mr. Vox

Vítězkou se po bezchybném výsledku stala sympatická slovenská jezdkyně Jana Miklošová s koněm Nourejev N Z (Nelson Z), které se podařilo velmi zkrátit po skoku číslo 7, a tím získala cenné vteřiny. Druhé místo obsadila další žena, a to Paulina Koza s Banjo Boy (Sjapoo). Třetí místo patřilo maďarskému jezdci Horvath Balazs s Pm Jumping Lady (Jaguar Mail) s jednou chybou. Náš český jezdec Jiří Hruška obsadil sedmé místo.

14. 6. 2014 - CSI 3* Silver tour 135 cm

V Čechách známý šéf polské ekipy Hubert Saszkiewicz nám řekl ke svým svěřencům tady v Olomouci

„Nejlepší a nezkušenější z jezdců, kteří dorazili za polskou ekipu sem do Olomouce, je určitě Jarosław Skrzyczyński, který je momentálně v polském žebříčku na prvním místě a ve světovém FEI ranking na 197 místě. Jarek se umístil jako čtvrtý v GP CSIO Linz, šestý na CSI4 v Antwerpách a byl členem polského družstva v Poháru národů v Sopotech, kde jsme získali druhé místo

Piotr Sawicki se účastnil mnoha velkých závodů jako Kentucky, Mistrovství světa, ale v této chvíli mladé koně. Lukasz Koza, který je známý i tady u vás, protože tu nějakou dobu jezdil, je na čtvrtém místě a účastnil se i ME seniorů v Herningu. Jezdí tu i jeho sestra Paulina. Dalším členem naší ekipy je Krzysztof Prasek, který byl také na ME v Dánsku, účastnil se finále Světového poháru v Göteborgu a byl čtyřikrát vicemistr Polska.“

Ve finále Silver Tour startovalo celkem 45 jezdců. Čisté konto si udrželo 9 jezdců a v nejrychlejším čase projel cílem německý jezdec Jörne Sprehe s valachem Kick Like Bum (Kolibri). Druhé místo ze trátou 3 desetin sekundy skončil český jezdec Aleš Opatrný s koněm Caramouche (Caretano Z). Třetí místo patřilo italskému jezdci Francesco Turturiello s klisnou Chanel 353 (Contendro I). Čtvrtý dokončil polský jezdec Jaroslaw Skrzyczynski s koněm Inferno (Incolor) a na pátém místě další český jezdec Josef Pařenica s Allo Allo (Padinus).

14. 6. 2014 - Finále Bronze Tour

Před finále dnešní Bronze Tour jsme se zeptali zahraničního rozhodčího, kterým je René Billardon z Francie. Co si myslí o průběhu a organizaci mezinárodních závodů v Olomouci a co by případně doporučil vylepšit pro další ročníky

„Velmi se mi tu líbí a i samotné městozaujalo. Podle mého jsou závody velmi dobře zorganizovány, je zde skvělý a sehraný tým. Nechybí zde nic, co je pro závody této kategorie důležité. Líbí se mi i samotný parkur a překážky. Důležitý pro koně je rozhodně povrch, který je tady perfektní a daří se ho udržovat organizačnímu přes velmi horké počasí ve výborném stavu a je stále patřičně provlhčený. Další důležitým aspektem jsou stáje, kteří jsou v blízkosti opracoviště i kolbiště, vše je blízko, což ocení i ošetřovatelé a je zde i dostatek stříkacích boxů. Co je pro závodící jezdce a koně asi podstatné je stavitel. Olaf Petersen je jeden z nejlepších a své kurzy perfektně přizpůsobil jednotlivým kategoriím i kvalitě a zkušenostem přítomných jezdců

Z mého pohledu opravdu není, co vytknout a pokud přece jen trváte na něčem, co byste chtěli do budoucna zlepšit, tak snad jen velikost věže pro rozhodčí. Je skvělé, že kancelář a výsledkový servis je hned v přízemí. S ohledem na to, že v dnešní době každý notebook a další přístroje, se kterými v průběhu hodnocení startujících pracuje a je tam i moderátor a zvukař, který také potřebuje dost prostoru, je tam dost těsno. Ale to je opravdu drobnost, jinak nevidím nic, co by bránilo tomu v organizaci podobných závodů pokračovat.“

Do rozeskakování finále Bronze Tour postoupilo celkem 11 jezdců. Česká hymna zazněla během tohoto víkendu poprvé pro jezdce Antonína Kutálka s klisnou Femina (Federweisser), druhé místo patřilo Ladislavu Vachutkovi s klisnou Taktika (Aloube Z). Třetí místo obsadil opět Antonín Kutálek s klisnou Rozárka 7).