reklama 11A

reklama

Premiéra Jumping Clash Challenge pro Mändliho

 28.11.2016 13:36 | AUTOR

Během jezdeckého festivalu Madrid Horse Week se odehrála premiéra zbrusu nového formátu skokové soutěže Jumping Clash Challenge. Začala kvalifikací 24. listopadu, a o tři dny později byl znám historicky první vítěz – švýcarský jezdec Beat Mändli.

reklama 12A


Ilustrační foto: archiv Jezdci.cz

Základní myšlenkou Jumping Clash Challenge (JCC) je přiblížit parkurový sport široké veřejnosti. Soutěž se zjednodušeně jede podle pavouka například jako v tenisu. Podrobnější popis najdete v souvisejících článcích níže.
 
Na samém začátku stojí proti sobě osm dvojic, tedy šestnáct jezdců. Osm jezdců je z řad takzvaně „nasazených“ tedy nejvýše postavených sportovců na žebříčku FEI, kteří na daných závodech kategorie CSI2* startují. Další skupina osmi jezdců jsou vyzyvatelé, kteří vzejdou z kvalifikace, jež se jede hned v samém úvodu.
 
Z v Madridu 24. listopadu vzešli čtyři domácí jezdci: José Diaz Vecino, Paloma Jiménez Carmona, Leticia Riva Gil a Teresa Blázquez-Abascal. Dva jezdci byli z Portugalska Joäo Pereira Coutinho a Martim Portela de Morais, které doplnily dvě ženy Marie Demonte a Valentina Blooussoff z Francie.
 
Na straně nasazených se objevila jména Jeroma Gueryho (BEL), Beata Mändliho (SUI), Markuse Beerbauma (GER), Luise Sabina Goncalva (POR), Lillie Keenan a Emilly Moffit (USA), Emila Hallundbaeka (DEN) a Jessicy Mendozy (GBR). 
 
Po soutěži pro osmkrát dva jezdce, která se jede jako vyřazovací, přišlo na řadu čtvrtfinále, semifinále a poté finále. Všechny tyto tři části byly na programu v neděli 27. listopadu.
 
Čtvrtfinále otvírali Jerome Guery s Alicantem proti Beatu Mändlimu na Dsarie. Šťastnější byl druhý jmenovaný. Dále Lillie Keenan porazila svou krajanku Emilly Moffit. Markus Beerbaum vyřadil Goncalva, a velkým překvapením bylo, když jediná jezdkyně z řad vyzyvatelů postoupila Španělka Teresa Blázquez-Abascal přes Jessicu Mendozu.
 
V semifinále se setkali Mändli (SUI) s Beerbaume (GER), a předvedli strhující boj, z kterého vyšel lépe Švýcar. Bohužel senzace se nekonala v druhé dvojici, když Keenan porazila španělskou vyzyvatelku.
 
První finále v historii soutěže tak absolvovali Beat Mändli a Lillie Keenan. První šel do parkuru Mändli a dokončil jej čistě v čase 40,73 sekund. Američanka Lillie Keenan rozhodla o vítězi na první překážce, kde chybovala
 
Prvním vítězem JCC se stal Beat Mändli
 

Web JCC najdete pod tímto odkazemreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace