Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11B

reklama

Pospíšil zažil v Ptýrově premiérový triumf v ČSP

 16.08.2018 11:14 | AUTOR

ikonka

Letošní ročník Českého skokového poháru provází řada premiérových vítězství. Pět jezdců triumfovalo v roce 2018 v rámci Velkých cen ČSP poprvé v kariéře. Mezi nimi Ondřej Pospíšil 11. srpna v Ptýrově. Podívejte se na reportáž EquiTV.

reklama 12A

REPORTÁŽ Z ČSP V PTÝROVĚ NAJDETE ZDE

Ptýrovská Velká cena eLED se tradičně jezdí ve večerních hodinách za umělého osvětlení. Nevšední soutěžní podmínky jsou divácky velmi atraktivní, a tak se i letos ochozy kolbiště zaplnily do posledního místa. Parkur dosahoval výšky do 145 centimetrů a nejlepší desítka základního kola jako obvykle postoupila do finálové části. Martin Šoupal v sedle Takticy v rozhodující jízdě neměl moc sportovního štěstí a po opakovaném zaváhání se rozhodl ukončit účast skokem mimo pořadí, což znamená automatické vyloučení. Finálovou výsledkovou listinu tak uzavíral. Čtyři trestné body si ze základní části přinášela Kateřina Málková. Napodruhé chybovala s koněm G-Bugatti Dwerse Hagen ještě dvakrát a s dvanácti trestnými body dojela devátá. Stejné skóre měl také Marek Hentšel v sedle hřebce Trend D´Elsendam Z. Lepší čas mu však nakonec vynesl osmé místo. 

Po chybě z každé jízdy dovezl Rudolf Doležal na holštýnském valachovi Quattro Cento. Na zdolání rozhodujícího kurzu potřeboval bezmála 54 sekund, což znamenalo šesté místo. Stejně si počínal Jan Štětina se Zentem-S. V cíli druhého parkuru měl na svém kontě osm trestných bodů. Dosažený čas v hodnotě 49,47 sekundy stačil na pátou příčku. Dvě chyby dovezla také Tereza Mücková s běloušem Control Me Karsit, zároveň byla o pět setin sekundy rychlejší, což pro ni znamenalo čtvrté místo. Jiří Skřivan na klisně Flying Star v úvodu shodil jednu překážku, ale na zkráceném finálovém parkuru předvedl velmi rychlou, a hlavně bezchybnou jízdu, která ho katapultovala do vedení. Vyvinutý tlak ze strany Jiřího Skřivana si však rozhodně nepřipouštěl Ondřej Pospíšil. Ten v sedle devítiletého hřebce Einfacha přicházel na start pouze s jediným trestným bodem za překročení stanoveného času v základní části. Napodruhé šel o poznání svižněji a opět na žádné z překážek nezaváhal. Zbývalo mu tak již pouze čekat, jak se předvedou zbývající dva účastníci. Jiří Papoušek a Dukato VTH vstupovali do kolbiště s čistým kontem. Finálová jízda však nakonec spálila jejich veškeré naděje. Dvě chyby byly na vyšší pozice příliš a dvojice tak dokončila jako sedmá v pořadí. Nejlepším jezdcem základního parkuru byl Matěj Kotalík, který jej s Cesanem V překonal čistě a v nejrychlejším čase. Měl tak našlápnuto k triumfu, jenže chyba ve finále ho nakonec odsunula na třetí příčku za Jiřího Skřivana. Ze svého prvního životního vítězství v Českém skokovém poháru se radoval Ondřej Pospíšil.

Ve vedení žebříčku Českého skokového poháru se po osmi kolech drží Jan Chýle s 64 body. O sedm bodů méně má druhý Marek Klus. Třetí místo patří Ondřejovi Pospíšilovi, jenž má 48 bodů a čtveřici aktuálně nejúspěšnějších jezdců uzavírá s odstupem čtyř bodů Jan Štětina. Kompletní video záznam nejen Velké ceny eLED, ale i dalších seriálových soutěží Českého skokového poháru na Ptýrově, najdete na našem webu s adresou www.equitv.cz.reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace