Pokorný obhájil titul mistra ČR ve všestrannosti

Stejně jako v loňském roce, i tentokrát si titul mistra České republiky ve všestrannosti odváží ze šampionátu v Borové u Chvalšin konaném od 18. do 20. září Robert Pokorný. O jeho vítězství s koněm Rodeo Au Heup přitom rozhodl až nedělní parkur…
21.09.2015 10:48  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Medailisté v kategorii seniorů (zleva): Petr Veselovský, Robert Pokorný a Jan Holec. Foto Zuzana Šedá

Robert Pokorný zahájil úspěšně svou cestu za obhajobou mistrovského titulu, když po drezurní zkoušce vévodil startovnímu poli s Rodeo Au Heup a druhou příčku obsadil s Graf Reinette. Přitom jako jediný dokončil pod hranicí 50 trestných bodů.  Změna na vedoucí pozici však přišla po sobotní terénní jízdě. S krosem si totiž nejlépe poradil Petr Veselovský s koněm Veles a díky tomu se až z šesté příčky dostal do vedení. Inkasoval totiž jako jediný jednociferný počet trestných bodů, a to 3,6 za překročený čas. Robert Pokorný s Rodeo Au Heup sice v krosu nechyboval, dokončil však v pomalejším čase a 14,80 trestných bodů ho zařadilo těsně na druhé místo. Třetí byl průběžně Jan Holec a Tasznik. Mezi druhým a třetím místem však byl rozdíl již více jak 4 bodů, tedy jedné chyby na parkuru

Tato trojice si nakonec došla i pro medaile, místa se však změnila. Robert Pokorný totiž úspěšně završil třídenní snažení a jako jediný účastník mistrovské soutěže zajel nedělní parkur bez shození. To ho nakonec vyneslo s více jak desetibodovým náskokem na první místo a po roce si tak jezdec opět zavěsil na krk zlatou medaili. Pro stříbro si dojel Petr Vesleovský za výkon s koněm Veles a elitní trio uzavřel Jan Holec a Tasznik

Klidnější cestu za vítězstvím měla Barbora Kamírová a Christo 1. Domácí dvojice se ujala vedení v mistrovské soutěži kategorie mladých jezdců od drezurní zkoušky a nikoho před sebe nepustila. Terénní jízdu úrovně CIC1* dokončila bez chyb a v čase, na parkuru chybovala pouze jednou. To však vzhledem k dobrým předešlým výkonům nic zásadního neznamenalo a s celkovým součtem 51,17 bodů si jezdkyně zajistila zlato. Druhé místo obsadila Marie Dvořáková a Dukát 6, bezchybná dvojice na parkuru s konečným ziskem 55,87 bodů. Bronz získala Radka Bělehrádková a ACruyff.

O mistrovské medaile bojovali i jezdci na pony, a to ve dvou věkových kategoriích. Mezi jezdci ve věku 10 až 13 let se na úrovni stupně ZL nejvíce dařilo Julii Páskové s Golden Rebekou, která obdržela pouze 50,44 trestných bodů, a to z drezurní zkoušky. Zbytkem soutěže prošla bez trestných bodů. Na dalších medailových místech skončily Michaela Haderková (Alpinhorse Midnight Princess) a Šárka Štvánová (Sisi 10).

Mezi staršími jezdci od 13 do 16 let se kvůli chybě na parkuru připravilo zlato Zuzana Baloušková s Pretty Ginger, která vedla po dvou dnech. Nakonec jí výsledek 55,67 bodů určil druhé místo. Lépe si vedla Vendula Chrástková a s poníkem Pírko si dojela pro zlato (52,65 bodů). Nejlepší trio doplnila na třetí pozici Natalia Tarabini a Sony 4.

Dále se uskutečnily otevřené soutěž ZK, ZL,  CNC1* a CNC2*. Kompletní výsledky naleznete na webu pořadatele www.farmaborova.cz. Záznam závodu odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 23. září od 13.05 hodin, v repríze pak v neděli 27. září od 7.00 hodin.