Londýnská GCT pro domácího Scotta Brashe

V dalším kole Longines Global Champions Tour v Londýně si před domácím publikem pro vítězství v sobotu 16. srpna dojela světová jednička a vítěz LGCT 2013, Scott Brash. V prostorech Horse Guard Parade byl od počátku jasným favoritem...
17.08.2014 19:07  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

V dalším kole LGCT na domácí britské půdě nenašel přemožitele Scott Brash. Foto Stefano Grasso/LGCT

Se třemi zlatými medailemi LGCT a jedním bronzem během letošní Tour je na nejlepší cestě k obhajobě loňského prvenství v šampionátu. Druhé místo obsadil Ludger Beerbaum z Německa se Zinedine, kteří předvedli tři krásné jízdyjediná další tři bezchybná kola. Během závěrečné tiskové konference Beerbaum prohlásil, že s výkonem koně byl naprosto nadšený, ale že druhé místo bylo maximum, v co mohli oproti Brashovi doufat

Třetí místo patří vítězi madridského Grand Prix  Maikele van der Vleutenovi s VDL Groep Verdi z Holandska, kteří v rozeskakování mezi čtyřmi koňmi jednou chybovali. Čtvrtou dvojicí v rozeskakování byla Katie Dinan z USA s  Nougat du Vallet, která ve snaze dohnat Brashe riskovala a v ostrém obratu se cesta její a jejího koně rozdělily. Naštěstí mladá nadějná jezdkyně nebyla zraněná a se čtvrtým místem byla spokojená

V Horse Guards Parade bylo opravdu plno, všichni očekávali jednu z nejvýznamnějších událostí ve skokovém kalendáři. V soutěži se sešlo prvních osmnáct nejlepších světových jezdců. Autorem parkurů byl Ital Uliano Vezzani. První kolo bylo plné obratů a točení, ale jezdil se mnohem lépe, než se očekávalo. Druhé kolo bylo zase velice náročné technicky

V průběžném žebříčku před dvanáctým kolem jsou v čele dva Švédové -  Rolf-Goran Bengtsson na prvním místě a Henrik von Eckermann na místě druhém. Třetí pozice patří Edwině Tops-Alexander, která sice stejný počet bodů, ale méně umístění. Na paty se jim snaží šlapat Ludger Beerbaum a Scott Brash. Další kolo nás čeká 12. - 14. září v Lausanne.

Sobotní Massimo Dutti Grand Prix CSI5* vyhrál domácí Michael Whitaker s  Elie van de Kolmen. Druhé místo vybojoval Scott Brash s Hello Annie, před třetí Tiffany Foster s Victor.  Kurz Uliana Vezzaniho byl točený a technický. Z 32 startujících absolvovalo 16 čistě a první tři jezdci dokončili s rozdílem 0,22 vteřiny.