Kouhout a Hrouda v Semicích při ZP bez přemožitele

V neděli 8. května vyvrcholilo ve středočeských Semicích úvodní kolo vozatajské části Zlaté podkovy 2016. V kategorii dvojspřeží nenašel přemožitele ani v jedné z částí soutěže Jaroslav Kohout, stejně jako v kategorii čtyřspřeží Josef Hrouda...
08.05.2016 20:54  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Jaroslav Kohout se ujal vedení po drezuře výsledkem 63,54. V maratonu přidal dalších 86,56 bodů, ale ani tento výkon nedokázal nikdo pokořit. Celkové vítězství pak korunoval nejlepším parkurem penalizovaným 8,49 bodů. Konečné skóre pro Jaroslava Kohouta bylo 158,59 bodů. Druhé místo obsadil Robert Olbrich s 214 body. Třetí příčku vybojovala Ivana Komárková, která inkasovala 269,48 bodů.

Mezi trojicí vozatajů startujících se čtyřspřežím, předvedl nejlépe hodnocenou drezuru Josef Hrouda. K 51,20 bodům pak přidal 112,59 v maratonu a za parkur si připsal 10,07 bodů. Celkové skóre Josefa Hroudy bylo 173,86 bodů, zatímco druhý Zdeněk Jirásek nasbíral 207,97 bodů. Na startu nemohl chybět ani hlavní pořadatel závodů v Semicích Jaroslav Jandl. Ten jako obvykle absolvoval soutěž tzv. na pohodu a s výsledkem 288,25 bodů skončil třetí.

Nejsilněji obsazená byla kategorie jednospřeží. V se dařilo nejvíce Liborovi Kurkovi. Vyhrál drezuru i maraton, v parkuru byl druhý, přestože dokončil bez penalizace. Ještě o něco málo rychlejší byl totiž Jiří Ziegler, který si tak zajistil konečnou druhou pozici před Liborem Kurkou s jeho druhým koněm. Kvůli nevydařenému parkuru se propadl na čtvrtý řádek výsledkové listiny Alexandr Soukup

V Semicích se jela také soutěž dvojspřeží pony. V zvítězil Michal Kořínek, přestože v drezuře a parkuru byla nejlepší Monika Pospíšilová. V maratonu však bylačtvrtá, a tak v konečných součtech na zbylo jen druhé místo. Třetí pozici vybojoval Erik Zuvač

Internetová televize EquiTV.cz připravuje z nedělního vyvrcholení závodů v Semicích kompletní video záznam a také souhrnnou televizní reportáž v rámci pravidelného Jezdeckého magazínu.