Kolowrat-Krakowská druhá v lamprechtshausenské GP

Nejen dětský Pohár národů, ale také Grand Prix pro juniory a mladé jezdce byl na programu sobotního závodního dne 7. června na CSIO Lamprechtshausen. Zatímco děti přední místa neobsadily, mezi juniory mohli Češi slavit...
07.06.2014 18:36  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Francesca Kolowrat-Krakowská získala výborné druhé místo v Grand Prix. Foto Lukáš Najman

O vynikající druhé místo v Grand Prix pro juniory se postarala Francesca Kolowrat-Krakowská. S klisnou Vorieta dokončila bezchybně a vedle skvělého výsledku si z Lamprechtshausenu odnáší i kvalifikaci pro druhého koně na mistrovství Evropy. Splněno již s Calistou T. Junioři soutěžili na parkuru 140 centimetrů s rozeskakováním

Ten den se dařilo i v dětské túře (115 cm) Lucie Kumarové, která s Giem po bezchybném výkonu dojela pátá. Pro totožnou příčku si na stejně vysokém parkuru dojela mezi jezdci na pony Sofie Najmanová s Hope van´t Kruis. Ty se však již jedné chybě nevyvarovaly

Bohužel v Poháru národů, jehož kurz byl pro děti 125 cm vysoký, se českému týmu tolik nedařilo a obsadilo sedmou příčku. V obou kolech si připsali na konto 12 trestných bodů, z toho nejméně jich na české konto přidala Michaela Rodová s koněm Colmetta. Po jedné chybě v prvním kole to druhé dokončili jako jediní z týmu bezchybně. Dobře se vedlo i Sofii Najmanové, která se Stardanem pokaždé jednou shodila. Jedno shození měl v prvním kole i František Stružinský a Lucky Lifestyle, druhé kolo se však nevyvedlo dle představ a dvouciferný zisk trestných bodů se škrtal. Daniel Pospěch zajel s Armen za pět a osm trestných bodů.

V neděli se v Poháru národů představí junioři a mladí jezdci, v obou kategoriích bude mít Česká republika čtyřčlenný tým. Na kompletní výsledky se dostanete ZDE