EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Kniha o Václavovi Chaloupkovi: Dávat koním křídla

 20.09.2018 10:51 | AUTOR

ikonka

Žokej s odvážnou, dobrodružnou, ale čestnou povahou Václav Chaloupka slaví letos 70 let. V pátek 21. září o něm vyjde kniha nazvaná „Dávat koním křídla“. Poprvé bude představena právě 21. září na výstavě Kůň 2018 v Lysé nad Labem…

reklama 12A
 
Jde o první samostatnou publikaci, která se věnuje životu Václava Chaloupky a jeho sportovní kariéře. Autorem je sportovní publicista, držitel ceny Českého olympijského výboru Petr Feldstein. Vydavatelem jsou Mladá fronta a Kristián entertainment.
 
Letošní vydání knihy je téměř symbolické. Čtyřnásobný vítěz Velké pardubické slaví 70. narozeniny. Navíc si připomínáme půl století od invaze vojsk států Varšavské smlouvy, která znemožnila první start Koroka – aby o rok později v nejslavnějším českém dostihu vyhrál.
 
Václav Chaloupka i Petr Feldstein přijedou do Lysé nad Labem na stánek Nakladatelství Arcaro a e-shopu www.konskeknihy.cz v pátek od 11.00 hodin a v sobotu od 9.30 hodin. V tuto dobu bude probíhat autogramiáda. E-shop www.konskeknihy.cz bude mít knihu v prvních týdnech po vydání v exkluzivním prodeji.
 
Poprvé pohlédli jeden druhému do očí na počátku roku 1964. Je dnes možné považovat setkání tehdy dvouletého koníka Koroka a patnáctiletého kluka Václava Chaloupky z jihomoravských Těšan za náhodu? Za štěstí, které předurčilo jejich pozdější slávu? Za dar z nebes, bez něhož by úžasný potenciál, který v sobě oba měli, vyšel nazmar? Nebo byla jejich společná, nesnadná, ale tak úspěšná cesta od samého počátku předurčena? Řízená, nebo alespoň inspirovaná moudrým, prozíravým osudem? Václav Chaloupka žil hlubokým vztahem ke koním mnohem víc než touhou po vlastním úspěchu. I ona však vyplynula z respektu, úcty a lásky k těm krásným, ušlechtilým a vlastně zázračným tvorům a přinesla své plody – Václav Chaloupka jako první v historii zvítězil čtyřikrát v našem nejslavnějším dostihu Velké pardubické steeplechase.


reklama 13B

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace