Kamil Papoušek sbíral ve Wr Neustadtu úspěchy

Vítězství mezi mladými koňmi a druhé místo v Grand Prix si z velmi vydařených závodů ve Wiener Neustadtu, konaných ve dnech 12. – 15. června, odváží Kamil Papoušek. V hlavní ceně závodů nestačil s Bel Cantem Hradiště jen těsně na vítěze...
17.06.2014 13:18  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Úspěšná dvojice z Grand Prix Kamil Papoušek a Bel Canto Hradiště byli úspěšní také při reprezentačním výjezdu na CSIO Linz při Poháru národů. Foto Kateřina Návojová

Do rozeskakování Velké ceny Wiener Neustadtu se ze základního kola s výškou překážek 145 cm probojovalo sedm dvojic. Kamil Papoušek společně s Bel Cantem Hradiště předvedli velmi vydařenou a hlavně bezchybnou jízdu. O devět setin sekundy zaostalI za vítězem Andreasem Brennerem a dojeli tak druzí

Druhý dojel Kamil Papoušek i v rámci sobotního kola pro šesti- a sedmileté koně. To se mu podařilo s šestiletým Flyingem.  Ještě větší  úspěch však jezdec zaznamenal o den dříve v sedle svých sedmiletých koní. S dvojicí svěřenců Chicago a Centisimo závodil v Medium Tour a parkur s výškou překážek 135 cm hodnocený na čas ovládl. S Chicagem dojel na místě prvním, druhý pak s Centisimem

Kamil Papoušek však nebyl jediný úspěšný český reprezentant. Na vítězství dosáhl i Rudolf Doležal, a to s klisnou Paris mezi pětiletými koňmi. Nejlepší výsledek po rozeskakování se jim povedl v nedělním parkuru 115 cm. Stejně tak se dařilo Alžbětě Malcové. Společně s Carisanem dosáhli na nejvyšší příčku také na parkuru 115 cm, avšak v rámci páteční soutěže Elite Tour.

Další první místa si při první i druhém skokovém dnu, kdy mladí koně soutěžili pouze na trestné body, připsal Kamil Papoušek a Flying mezi šesti- a sedmiletými, stejně jako Rudolf Doležal a Carl Blue. Rudolf Doležal navíc dokončil bezchybně v pátek i s pětiletou Paris.