reklama 11D


Hojení tržné rány pomocí Anigranu

 01.06.2017 10:43 | AUTOR

/PR článek/ Každý majitel koně ví, jak složité a zdlouhavé je někdy léčení koňských zranění. S pomocí Anigranu je možné zrychlit efektivní léčbu ran. V článku společnosti Contipro najdete průběh případu tržné rány u hříběte...

reklama 12A

Tržná rána u hříběte

Asi každý zná situaci, kdy se jeho kůň zraní. Přijde to z nenadání a vy musíte ihned řešit vzniklý problém. Rádi bychom se s Vámi podělili o příběh, který se stal minulý rok hříběti čerstvě dovezenému z Německa. Ve výběhu si šeredně roztrhlo nohu o ohradu. I když se jednalo pouze o kůži, rána byla veliká. Majitelé objevili hříbě ve výběhu naštěstí včas a ošetřili ránu zanedlouho po zranění. I přes včasné zašití rány se chytilo pouze 60 procent, zbylých 40 procent tedy museli doléčit sami.

Co s tím? 

Majitelka už dříve slyšela o Anigranu, rozhodli se tedy, že ho vyzkouší. Koncem července odstranili odumřelou tkáň, která se nechytila zpět při přišití. Ránu, která nevypadala úplně nejlépe, začali hojit Anigranem - přípravkem s kyselinou hyaluronovou a jódovým komplexem.

Průběh hojení:

Sama majitelka popisovala proběh hojení takto: „Ošetřování rány Anigranem nastartovalo běh na dlouhou trať. Ačkoli vypadala rána děsivě, naštěstí svaly a kosti byly v pořádku. To bylo velké plus… Rána za čtyři dny udělala opravdu veliký pokrok v hojení. Měli jsme obrovskou radost, jak Anigran zafungoval. Je to opravdu skvělé, když vidíte, jak se během pár dní rána vyplňuje a skvěle se hojí. Momentálně hojíme ránu již něco málo přes měsíc, místa, která se již zacelila, jsou porostlá srstí a my máme obrovskou radost, že nám Anigran pomohl v léčení. I když se občas objeví komplikace a rána se musí oživit (u takovéto rány se to občas stává), Anigran zabraňuje zbytečné granulaci a pomáhá velice rychlému hojení. Za sebe při zraněních i menších oděrkách můžeme jen a jen doporučit!“

Síla kyseliny hyaluronové a jódu

Anigran je veterinární přípravek určený pro ošetřování komplikovaných ran u zvířat. Majitelé ho zvolili, protože se výborně uplatňuje při ošetřování traumatických ran, které jsou ohroženy komplikacemi. Je úspěšně využíván k hojení poranění distální části končetin koní, které se problematicky hojí. Účinek Anigranu je založen na synergickém efektu působení kyseliny hyaluronové a jódového komplexu v ráně.

Proč pomáhá?

Kyselina hyaluronová je přírodní polysacharid, který je přirozenou součástí kožních tkání a je jednou z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Díky vysoké afinitě HA k vodě, dochází k nasávání tekutin a růstových faktorů z okolí rány, které se tímto v ráně koncentrují a pozitivně ovlivňují proces hojení. Dále HA vytváří vhodné prostředí pro množení buněk a podporuje jejich proliferaci. Kyselina hyaluronová vytváří v ráně přirozené vlhké prostředí a zabraňuje přisychání obvazu na ránu.

Jodový komplex chrání kyselinu hyaluronovou před mikrobiálním rozkladem, tím zároveň brání rozvoji infekce v ráně. Anigran účinným způsobem podporuje granulaci a epitelizaci ran, eliminuje riziko rozvoje infekce a snižuje tvorbu hypertrofických jizev.

Více o ANIGRANU najdete zde!

Zdroj: ContiproŠtítky: ContiproAnigran
reklama 13C

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 22. 2. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

• 22. 2. od 9.00 hod.: II. předvýběr hřebců pro PK ČT v Písku - 1. část

• 22. 2. od 12.45 hod.: II. předvýběr hřebců pro PK ČT v Písku - 2. část

• 23. 2. od 9.45 hod.: předvýběr plemenných hřebců v Písku – ASCHK

 

Další plánované přenosy na EquiTV.cz:

• 29. 2. od 9.45 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Tlumačově

• 8. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace