Grand Prix Energochemica vyhral Belgičan Hendrickx

Belgický jazdec Dominique Hendrickx na koni Bacardi les Hauts vyhral v nedeľu Grand Prix Energochemica v rámci prvého týždňa X-BIONIC® SUMMER TOUR. Viac informácií nájdete v tlačovej správe dole...
23.07.2018 20:30  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Dominique Hendrickx bol jedným z dvoch jazdcov, ktorí dokázali prejsť parkúr Grand Prix bez jedinej chyby (prekážky vo výške  1.60 m) a tak si domov odnáša peňažnú výhru vo výške 33 693 €. V x-bionic® sphere sa v súťaži Grand Prix predstavilo 49 jazdcov z 25 krajín sveta.

Pre belgickú dvojicu Dominique Hendrickx a Bacardi les Hauts, ktorí spolu pretekajú od roku 2015, to je prvé „veľké“ víťazstvo.  „Bola to parádna súťaž, obrovská prestíž, klobúk dole pred organizátormi. Do druhého kola sa prebojovalo 13 najlepších jazdcov, stačila jedna malá chyba a veľmi rýchlo by som skončil na poslednom mieste. Iba tretíkrát v kariére som dokázal vyhrať Grand Prix na úrovni štyroch hviezd. Som naozaj šťastný a hrdý na výkon, ktorí sme podali,“ povedal tesne po pretekoch Dominique Hendrickx.

Na druhom mieste skočil brazílsky reprezentant Luiz Francisco de Azevedo a tretiu priečku obsadil jeho krajan Cassio Rivetti. Výsledky z Grand Prix Energochemica nájdete TU.

Zdroj: tisková zpráva x-bionic® sphere

Štítky: Šamorínskoky