Global Champions Tour prvně pro Leprevost

Francouzská jezdkyně Pénélope Leprevost s koněm Mylord Cartago zvítězila na parkuru Grand Prix ve Vídni. Nenechala se znervóznit výsledky předchozích dvou jezdců a závěrečnou jízdou si zajistila premiérové vítězství v GCT... AKTUALIZACE: 23. 9.
23.09.2012 20:15  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE

Pénélope Leprevost s koněm Mylord Cartago. Foto Sportfot/GCT

FOTOGALERII LUKÁŠE KLINGORY NAJDETE ZDE

Global Champions Tour – Vídeň

Jedenácté kolo Global Champions Tour ve Vídni poskytlo Grand Prix plnou překvapení. V žebříčku před finále Edwina Tops-Alexander stejný počet bodů jako Rolf-Göran Bengtsson. Edwina je ale stále v čele díky jejímu vítězství v Doha na začátku sezony. Finále v Abu Dhabi v listopadu slibuje nejdramatičtější vyvrcholení celé tour.
Grand Prix vyhrála Pénélope Leprevost s Mylord Carthago (Francie). Historické a kulturní hlavní město Rakouska ještě nikdy nezažilo podobnou jezdeckou událost. Všichni jezdci místo hodnotili jako „neuvěřitelné“ a „krásné“

První kolo

Nejlepší jezdci světa včetně olympijských hvězd si museli poradit s jedním z nejtěžších parkurů sezony. Některé skoky byly až 165 cm vysoké a oxery až 185 cm široké. Atmosféra byla fantastická, ale i tak první kolo přineslo několik nepříjemných překvapení. Někteří z nejznámějších jezdců parkur vzdali. Například Michael Whitaker, Laura Kraut, Marco Kutscher, držitel zlaté olympijské medaile Steve Guerdat a Billy Twomey.
Po prvním kole bylo jen šest čistých výsledků. Edwina se svým šampionem Cevo Itôt du Chateau měla 8 trestných bodů. Rolf šel se svým méně zkušeným  Carusso La Silla bez trestných bodů a bodově Edwinu v žebříčku dotáhl

Druhé kolo

Autor parkurů Frank Rothenberger neudělal ani druhé kolo jednodušší. 15 jezdců včetně Bena Mahera, Ludgera Beerbauma, Philippa Weishaupta a Richarda Spoonera shodilo. Dlouhou dobu byli v čele Kevin Staut se Silvana, Simon Delestre  s Valentino Velvet a Christian Ahlmann, všichni se 4 tr.b.  Pak nastoupil stříbrný z OH Gerco Schröder se svým hřebcem  Eurocommerce London a předvedl svou druhou bezchybnou jízdu. Po něm šla čistě také  Meredith Michaels-Beerbaum s Bella Donna. Pénélope Leprevost s Mylord Carthago ke svému prvnímu čistému parkuru přidala i druhý a zajistila tak rozeskakování

Rozeskakování

Gerco s Eurocommerce London předvedl krásnou bezchybnou jízdu v čase 40,09. Meredith s několika dobře odhadnutými obraty dojela do cíle v čase 38,67. Pénélope se svým běloušem Mylord Carthago měla v začátku trochu štěstí a nakonec byla ještě rychlejší než Meredith a časem 37,16 si zajistila vítězství

Připravila Veronika Kratochvílová

PŮVODNÍ PŘÍSPĚVEK PUBLIKOVANÝ 22. 9. 2012:

V hlavním městě Rakouska se letos jelo v sobotu 22. září vůbec poprvé kolo seriálu GCT. Základní kolo vídeňské Grand Prix překonali bezchybně pouze tři jezdci. Jako první startoval v rozeskakování Gerco Schröder s Eurocommerce London. Po bezchybné jízdě mohl dostat zbylé jezdkyně pod tlak, ale ani jedna nezaváhala a také dokončily bezchybně. Pomalejší z ženského souboje vyšla druhá umístěná Meredith Michaels Beerbaum sedlající devítiletou Bella Donu. Vítězství putovalo do Francie, stejně jako další pěkná umístění. Čtyři zástupci této země se totiž dostali do nejlepší desítky dnešní výsledkové listiny

Seriál závodů se pomalu blíží ke konci a proběhne již pouze jedno kolo. Ve vedení zůstává stále vedoucí Edwina Tops-Alexander. Stejný počet bodů má však i Rolf-Göran Bengtsson. Rozhodující tak bude závěrečná soutěž, která proběhne v rámci závodů pořádaných 22. – 24. listopadu v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech. Stránky GCT najdete ZDE