Gal a Undercover vítězi mistrovství Holandska

Po nedělním vítězství v küru se Edward Gal a holandský teplokrevný valach Undercover stali mistry Holandska. Jak uvedl server Eurodressage.com, Gal a Undercover tvoří dvojici sice jen půl roku, ale v nepřítomnosti Adelinde Cornelissen...
12.06.2012 11:06  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

...se stali holandskou jedničkou

Letošní mistrovství bylo silně ovlivněno extrémním počasím. Mistrovství na úrovni Grand Prix se skládalo ze tří kol. První Grand Prix ve čtvrtek, Grand Prix Special v soboru a jako poslední nedělní volná sestava. Díky silnému větru během prvních dvou kol se někteří koně hodně lekali, což celkem zamíchalo pořadím.

Edward Gal měl v soutěži tři koně a se všemi předváděl vyrovnané výkony. S Undercover získal v Grand Prix 75,766 %, ve Special 76,422 % a v küru 83,68 %. S Romanov byl v GP i GPS druhý, ale do finálního küru si Gal mohl vybrat jen jednoho koně. Svým výkonem si Gal výrazně upevnil možnou pozici v holandském olympijském týmu. Gal se stal mistrem Holandska již počtvrté ve své kariéře (2004, 2009, 2010 a 2012).

Galův životní partner Hans Peter Minderhoud se svým koněm Tango předvedl vynikající výkon v úvodní Grand Prix a skončil na třetím místě s výsledkem 74,362 %. Ale ve Special se bohužel temperamentní hřebec děsil stanů, které se ve větru silně vzdouvaly. Pokračování v soutěži vzdal. Se svým druhým koněm, klisnou Donna Silver byl po GP na pátém místě (s 73,277 %), v GPS získal 69,178 %. Klisna bohužel do nedělního küru nastoupit nemohla kvůli zvýšené teplotě

Tím se otevřelo druhé místo pro Anky van Grunsven, která po dvou neuspokojivých úlohách předvedla úžasný návrat v küru. 18letý valach Salinero sice ztratil trochu z celkového výrazu a síly v prodloužených klusech, což mu v GP přineslo výsledek 73,830 % a čtvrté místo a v GPS 73,133 % a páté místo. V küru ale předvedl, že téměř desetiletá zkušenost na úrovni Grand Prix je znát

Na třetím místě se umístil Patrick van der Meer s holandským valachem Uzzo. Posunul se z 8. místa po GP (71,851 %) a 4. místa po GPS (73,444 %) až na konečnou bronzovou příčku po volné sestavě (79,32 %). Uzzo je vítězem Mistrovství světa mladých koní. Patrick van der Meer v současnosti trénuje s  Hans Peter Minderhoudem

Díky větrnému počasí se koně často lekali a nepředváděli vyrovnané výkony. Takže ani po tomto mistrovství, které bylo prvním ze dvou povinných závodů pro adepty o místo v olympijském týmu, není národní trenér Sjef Janssen o moc moudřejší