Druhý den ZP v Pardubicích velké změny nepřinesl

Po maratonní zkoušce, která se konala v Pardubicích 6. července jako 2. část třídenních závodů spřežení v rámci Zlaté Podkovy, se místa na prvních místech téměř nezměnila. Jediný posun vpřed na vedoucí pozici zaznamenal ve dvojspřeží Václav Coufalík…
06.07.2013 20:30  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB  |  APLIKACE

První i druhé místo si v jednospřeží stále drží Jan Exnar. Ilustrační foto Ivan Krejza

Ten projel trať maratonu s koňmi Gracie 6 a Odeta 2 v čase 21:01. Byl to sicedruhý nejrychlejší čas, odnesli si však nejnižší penalizaci a připsali si 45,16 trestných bodů. To jim stačilo ke změně pořadí na prvním místě a odsunuli Radka Nesvačila na druhou pozici. Ten se v maratonu umístil třetí

Ve zbylých kategoriích již k žádné změně na první příčce nedošlo. V jednospřeží potvrdil své kvality a výbornou formu Jan Exnar. S 31 GSS Farina XXXVIII-57 vyhrál dílčí soutěže a upevnil si tak první pozici po dvou dnech. Se svým druhým koněm skončil v maratonu třetí, ale ani tak se v sobotu druhý Jaroslav Petřek v celkovém pořadí neposunul.  Celkově tak figuruje stále na třetí příčce, na Jana Exnara však menší ztrátu. O všem tak rozhodne nedělní parkur.

V pony dvojspřeží si Mgr. Monika Pospíšilová dojela pro druhé dílčí vítězství a s náskokem více jak 20 bodů vede po dvou dnech soutěž. Další tři účastníci se srovnali do rozdílu pěti bodů, takže bude velmi záležet na posledním dni

V čtyřspřeží si jediný účastník Zdeněk Jirásek zajel maraton v čase 20:49, po sečtení s penalizací 22:04. Získal za to 63,75 trestných bodů a v součtu jich 123,27.

Kompletní výsledky naleznete v záznamu, viz odkaz níže. Tam jsou přiloženy i startovní listiny na nedělní závěrečný parkur.