Druhý Pohár národů FEI ve všestrannosti pro GB

Britský tým si po dvanácti měsících zopakoval vítězství v dalším kole Poháru národů FEI ve všestrannosti a opět na domácí půdě – při CICO 3* Houghton Hall. Díky tomu v celkovém žebříčku poskočil z pátého místa na druhé...
03.06.2013 01:55  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE

Vítězný britský tým. Foto Fiona Scott-Maxwell/FEI

V čele je Německo, které zvítězilo v úvodním kole v březnu ve Fontainebleau. Německo bylo po drezuře po třech skvělých úlohách v čele. Nejlepší výsledek předvedla Ingrid Klimke (37,4), která se nakonec v jednotlivcích v rámci CIC3* umístila se svou vycházející hvězdou Tabasco TSF na prvním místě. Skvělý výkon za německý tým podala i Bettina Hoy s Lanfrabco TSF. Německo o svou pozici v čele přišlo po nepovedeném parkuru Julie Krajewski, která si z něj odnesla 20 tr.b. Protože Benjamin Winter s Wild Thing Z před terénní zkouškou odstoupili, výkon Krajewski se musel započítat

Hrdinkou domácího týmu byla Gemma Tattersall. Startovala jako poslední z britského družstva a věděla, že musí pro vítězství týmu zajet čistou a rychlou terénní jízdu. Což se také podařilo a v jednotlivcích se umístila na druhém místě za Ingrid Klimke

Třetí místo patřilo týmu Austrálie, za který startovala například Lucinda Fredericks a   Kevin McNab. I přes to, že dva jezdci Francie byli při terénní zkoušce vyloučeni, Francie je stále celkově zatím na třetím místě v žebříčku, díky druhému místu ve Fontainebleau.

Holandský tým vzdal po tragické ztrátě koně Cavalor Telstar, který po absolvování bezchybné terénní zkoušky zkolaboval a zemřel

Třetí kolo Poháru národů FEI ve všestrannosti se koná od 30. května do 2. června v polském Strzegomu