Devadesátka EquiTV z ČSP Velké ceny Hořovic 2018

Šestým zastavením v rámci seriálu Českého skokového poháru byla Velká cena Hořovic, která se spolu s vrcholy Czech Junior Cupu a U25 jela v neděli 8. července. Toto vydání Devadesátky EquiTV přináší stručný přehled o jejím finále…
10.07.2018 18:49  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

DEVADESÁTKU EQUITV Z ČSP V HOŘOVICÍCH NAJDETE ZDE

Český skokový pohár pokračoval první červencový týden šestým kolem v Hořovicích na Berounsku. Vrcholem čtyřdenního sportovního programu byla Velká cena s překážkami do 145 centimetrů. Tradiční formát přinesl finále pro deset nejúspěšnějších dvojic základního kola. Aleš Opatrný a Chablou předvedli suverénně nejlepší výkon finálové části, když dojeli bez chyb a v čase 44,11 sekundy. Jenže jedna chyba, které se dopustili už v základním kole, je odsunula až na pátou příčku. Těsně pod stupni vítězů zůstal Přemysl Adam, jenž s běloušem Cachasem v celé soutěži nezaváhal a cílem projel v čase 50,31. Jen o osm setin sekundy rychlejší byl rovněž bezchybný Jan Štětina, který si tak s hřebcem Verdim-S dojel pro pomyslný bronz. Na druhém místě dokončil Jan Chýle. Ten si v sedle Cimbury poradil s oběma parkury bez shození ve velmi dobrém čase, jen lehce přesahujícím hranici 49 sekund. Vítězem Velké ceny Hořovic se stal Jiří Papoušek ve dvojici s Dukatem. Finálový parkur překonal čistě a ještě o sekundu rychleji než druhý Jan Chýle.