CHIO Cáchy - Totilas porazil Valegra

První velké překvapení letošního CHIO v Cáchách přichystal Totilas. V Grand Prix ve čtvrtek 17. července zvítězil v sedle s Matthiasem Rathem a zopakoval si tak triumf z roku 2011. Na druhém místě se umístila Helen Langehanenberg s Damon Hill NRW…
18.07.2014 21:23  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

před  Adelinde Cornelissen s Jerich Parzival

Matthias Rath s Totilasem pomohli Německu k vítězství v Poháru národů. Foto Dirk Caremans

I přes dobré výkony, které v poslední době Totilas podával, málo kdo čekal tak skvělý comeback na mezinárodní scénu. Skutečnost, že olympijské vítězce a mistryni Evropy, Charlotte Dujardin s Valegrem se v Soers opravdu nedařilo, překvapila celý vyprodaný stadion. Pro mnoho návštěvníků CHIO byla jedna věc jasná: Grand Prix byla jednou z nejzajímavějších soutěží posledních pár let a jen potvrdila, že v drezuře je vše možné

Výkon Dujardin s Valegrem hodnocený známkou 76,9 % stačil pouze na šesté místo. Skončili tak za pátou Tinne Vilhelmson-Silfven s Don Auriello a čtvrtou Isabell Werth s Bella Rose. Dujardin se nedařilo zejména ve cvalové části, kde se dvě z piruet nepovedly a chyby byly i v přeskocích po jednom cvalovém skoku

Největším vítězem dne byl rozhodně Rath. 29letý jezdec předvedl téměř bezchybnou úlohu. Za předvedenou pasáž byl hodnocen 10. Celkový výsledek byl 82,3%.

Německý tým s velkým náskokem zvítězil v Lambertz Poháru národů, již počtvrté za sebou. Rath,  Werth a Langehanenberg celkově získali 243,140bodů. Holandský tým ve složení  Cornelissen, Marlies van Baalen s Miciano a Hans Peter Minderhoud s Glock´s Flirt vybojovali druhé místo s 223,380 body. Třetí místo patří Španělsku (220,6bodů).

Perličkou této drezurní soutěže byla možnost diváků hodnotit výkony přes aplikaci, kterou vytvořil SAP speciálně pro CHIO Cáchy. Nicméně divácké výsledky se velice významně lišily od výsledků sboru rozhodčích. V očích diváků zvítězila Helen  Langehanenberg s 85%.

Připravila: Veronika Kratochvílová