Na CVI 2013 ve Frenštátu se Čechům dařilo

Od pátku 14. do neděle 16. června 2013 se ve Frenštátu pod Radhoštěm konaly mezinárodní závody ve voltiži. Ačkoliv areál TJ Slovan hostí soutěže v této gymnastické disciplíně na koni pravidelně, nadnárodní klání zažil po 11 letech...
17.06.2013 17:51  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB
Jana Bartoňková a skupina JK Voltiž Albertovec. Foto Petr Videnka

Tato na dlouhou dobu přerušená tradice se promítla u některých kategorií do počtu účastníků, ale jinak mohli být pořadatelé naprosto spokojeni. „Vše proběhlo zdárně podle plánu a závodníci i šéfové ekip si organizaci pochvalovali, což nás moc těší. Velkou radost jsme měli také z nedělní divácké účasti. Návštěvníci zcela zaplnili tribuny a vytvořili úžasnou atmosféru pro vyvrcholení celé třídenní akce,“ zhodnotila sekretářka závodů Adéla Svobodová. „Určitě bychom velmi rádi v pořádání CVI pokračovali i v dalších letech a jsme přesvědčeni, že příště díky dobrým referencím dorazí nejen více závodníků, ale i kvalitnější konkurence,“ dodala

Domácí reprezentanti byli nejúspěšnější v juniorských kategoriích. Ovládli např. soutěž skupin na úrovni dvou hvězd, kdy s bodovým skóre 7,473 zvítězili zástupci JK Voltiž Albertovec s koněm Aquaris pod vedením Ladislava Menšíka. Druhé místo patřilo celku TJ Slovan Frenštát s výsledkem 7,422. Další dvě místa putovala na Slovensko a pátí byli cvičenci z Maďarska.

Hned čtyři nejvyšší pozice obsadily naše „dvouhvězdičkové“ juniorky: Eliška Kociánová, Ivana Klöselová, Veronika Nováková a Barbora Davidová. Všechny přitom dosáhly na ohodnocení vyšší jak 7 bodů. Ve stejné obtížnosti juniorů sice vyhrál Slovák Adam Lukáč, ale hned za ním skončil náš Marek Hablovič se ztrátou necelých tří desetin bodu. Třetí byl Davide Diminici z Itálie a těsně pod stupněm vítězů zůstal další Čech Denis Balaštík

Kategorie mužů asi nejvíce trpěly nízkou účastí. Ta seniorská se dvěma hvězdami zůstala zcela neobsazena a v tříhvězdičkové startoval pouze Tomáš Malý ze Slovenska. V případě žen se ve dvou hvězdách podařilo vybojovat prvenství Kateřině Duškové na koni Grand Arot V. Také druhé místo zůstalo „doma“, a to zásluhou Báry Komárkové na Filipovi. Ačkoliv ženské CVI3* pro české jezdkyně nedopadlo nejlépe co do umístění, Jana Bartoňková může být spokojena i za 6. místo, jelikož napodruhé dosáhla známky 7,171. Přes sedmičku se dostala již na dřívějších závodech v Budapešti, a tím si zajistila kvalifikaci pro mistrovství Evropy

Kompletní výsledky najdete na www.cvi.tjslovan.cz. Zkrácený záznam připravuje Česká televize pro program ČT Sport na pátek 21. června od 14.35 hodin. Kromě repríz bude možné pořad sledovat také prostřednictvím internetového vysílání.