reklama 11C


Zelinková s Opatrným v GP Budapešti vybojovali druhé a čtvrté místo

 30.06.2019 18:03 | AUTOR: Josef Malinovský |
AKTUALIZOVÁNO
FOTOGALERIE

ikonka

Druhým vrcholem parkurových závodů v Budapešti byla po páteční olympijské kvalifikaci týmů Grand Prix zařazená do série Světového poháru. Českým jezdcům Zuzaně Zelinkové a Alešovi Opatrnému se v ní mimořádně dařilo. Vybojovali druhé a čtvrté místo.

reklama 12C

 
Nedělní Velká cena v Budapešti byla podobně jako páteční olympijská kvalifikace velmi náročná a základní parkur s překážkami do 160 centimetrů překonaly bez penalizace jen čtyři dvojice. Mezi nimi i Zuzana Zelinková s hřebcem Calerim a Aleš Opatrný s valachem Sangris Boyem.
 
V rozeskakování Zelinková sice chybovala na úvodním skoku dvojkombinace, Opatrný na kolmém skoku s bazénkem. Chyboval však i Ukrajinec René Tebbel se svým Saxo de la Cour, a tak čeští jezdci obsadili druhé a čtvrté místo.
 
Vítězství v Grand Prix ukořistil domácí Gábor Szabo junior s klisnou Timpex Bolcsesz. Ten využil poslední startovní pozice a jel tzv. na jistotu. Pomalejší tempo se mu vyplatilo a jako jediný dokončil bez chyby.
  reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace