ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11C

reklama

Vídeňské fiakry našly nové využití. Denně rozváží po městě obědy

 07.04.2020 14:54 | AUTOR

ikonka

Jízda kočárem taženým párem koní bývá pro mnoho turistů jedním z vrcholů návštěvy Vídně. Návštěvníci sice centrum Vídně opustili, fiakry si ale našly nové využití. Každý den nyní po městě rozváží obědy do desítek domácností.

reklama 12A

 
I když fiakry ve Vídni ztratily v posledních týdnech zákazníky v podobě turistů, rychle si našly nové využití a rozhodly se nabídnout rozvoz jídel.
 
Pokrmy o dvou chodech zdarma připravují kuchaři vídeňského hotelu Intercontinental. Denně jich navaří 250 a chtějí pokračovat minimálně do 13. dubna, i když už hovoří i o možném prodloužení. Zájemci o jídlo i pomáhající dobrovolníci společně komunikují přes Facebook a jídla se musí objednat nejpozději do 17. hodiny předchozího dne.
 
„Jsem překvapen, jak velkou odezvu máme. Nejen u lidí, kterým jídlo dovážíme, ale i v ulicích,“ zmínil v rozhovoru pro ORF Christian Gerzabek, jeden z iniciátorů akce. Rozvážky ulicemi Vídně jsou podle něj pro koně vítaným pohybem, s rozvozem jim ale pomáhají i cyklisté nebo řidiči automobilů, dodává.


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace