reklama 11B

Tretera se rozloučil s Glierite: Bude mi chybět, náhradu za ni nemám

 04.10.2022 15:05 | AUTOR: Josef Malinovský |
EXKLUZIVNĚ

ikonka

Klisna Glierite opouští stáj Vladimíra Tretery. „Připojí se do týmu velmi mladého a talentovaného jezdce,“ prozradil český reprezentant, který tak přišel o svoji stájovou dvojku. „Momentálně za ni náhradu nemám,“ konstatoval.

reklama 12C

 
„Je čas se rozloučit s naší top klisnou Glierite. Připojí se k týmu velmi mladého a talentovaného jezdce. Přeji jí i jejímu novému majiteli hodně štěstí do budoucna,“ uvedl před pár dny Vladimír Tretera na sociálních sítích. 
 
Jedenáctiletá klisna plemene KWPN po otci Spartacus z matky po Jus de Pomme byla jednou z jeho sportovních opor vedle stejně starého elitního valacha Gangstera v/h Noddevelt. „Věřím, že Glierite bude dělat novým vlastníkům stejnou radost jako mě,“ pronesl Tretera, ale konkrétnější ohledně jména nového majitele nechtěl být. 
 
Důvody k tajnostem však již pominuly, neboť podle Jezdeckého informačního systému ČJF bude Glierite již tento pátek startovat za Horse Park Stables v Chuchle Areně Praha při Ceně Eliota v soutěži stupně L** pod Albertem Písaříkem. 
 
Vladimír Tretera měl Glierite od jejích čtyř let. Do sedmi let však s ní převážně závodila Anna Matějíčková, která s ní absolvovala přes sto startů. Osm parkurů má na jejím hřbetě překonaných na začátku její sportovní kariéry v roce 2016 Sergej Motygin.
 
„Moc si cením toho, že jsem se s ní dostal na mezinárodní úrovni do tří hvězd. Na parkurech do 150 centimetrů potvrdila své kvality. Dvě sezony se mnou po boku Gangstera absolvovala opravdu velmi těžké závody,“ rekapituluje dnes již její bývalý majitel. „Určitě mi jako stájová dvojka bude chybět. Vždy perfektně zaskakovala za Gangstera zejména v prvních kvalifikacích do Grand Prix. – Náhradu za ní momentálně nemám. Budu muset do této úrovně opět dostat některého z mých mladých svěřenců,“ přiznává Tretera.
 

Psali jsme: MS v Herningu: Gangster je čím dál lepší, chválí ho Vladimír Tretera

 

Prozradil také, že do budoucna nemůže vyloučit ani prodej nejlepšího z jeho koní. „Zájemců je určitě dost a ten tlak se s blížícími olympijskými hrami v Paříži stupňuje. Je možná jen otázka času, kdy přijde nabídka, která se nebude dát odmítnout. Je to pro mě strašně těžké. Veškeré aktivity si financuji sám. Mrzí mě, že je mimořádně obtížné se dostat na čtyř a pětihvězdičkové závody a pokud se takto náročné soutěže neskáčou, tak je téměř nemožné uspět na šampionátech či olympiádě. Přitom Gangster jednoznačně dokázal, že rozhodně má schopnosti na to umísťovat se na mistrovství světa i olympijských hrách. Pokud mu to neumožním já, tak to asi bude někdo jiný. Byl bych však moc rád, pokud bych to byl já,“ svěřil se Vladimír Tretera. 
 
„Ten kůň je absolutně výjimečný. Do všeho jde na sto procent. Jen je pro mě samotného těžké to vše udržet a financovat. Jsem jezdec, majitel a sponzor zároveň. Mrzí mě, že se v České republice nevytvoří nějaký tým, který by byl schopen vše zastřešit, aby se takto dobří koně nemuseli tak rychle prodávat a mohli naši zemi reprezentovat na těch nejvyšších závodech,“ dodal na závěr.
 
Foto: poskytl Vladimír Tretera


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE