reklama 11B

reklama

Statek Záhořany u Benešova: Malebné místo pro koně a jejich majitele

 15.04.2020 16:00 | AUTOR: Josef Malinovský, Veronika Šimůnková |
FOTOGALERIE

ikonka

Tento jezdecký areál okouzlí každého, kdo do něj zavítá. Statek Záhořany se nachází v malebné krajině Benešovska, zhruba 33 kilometrů od Prahy a jen 4 kilometry od exitu 29 dálnice D1. Když jedete kolem, snadno byste jej minuli. Pojďte na exkurzi!

reklama 12A

 
Statek Záhořany nabízí atraktivní ustájení pro zhruba čtyřicet koní, tři praktické sedlovny, moderní zázemí pro jezdce (šatny, sprchy), výběhy pro koně (travnaté i štěrkové), mycí boxy, solárium, dvě pískové jízdárny s profesionálním povrchem o rozloze 24 x 40 metrů a 50 x 60 metrů. Optimální vlhkost těchto povrchů je zajištěna promyšleným zavlažovacím systémem. Moderní jezdecká hala se zrcadly o velikosti 25 x 60 metrů byla postavena v roce 2013. Dále je k dispozici kolotoč, lonžovací kruhovka a krásná krajina, která má nepočet kilometrů pro vyjížďky do okolí. 
 
Areál má čtvercový rámec a je tvořen hlavní historickou maštalí s kapacitou 21 boxů o velikosti 3,5 x 4 metrů a zázemím pro jezdce. Ve středu areálu je klubovna s krásným výhledem na malou jízdárnu. K dispozici je kuchyňka, WC a krbová kamna, která dokážou příjemně vytopit celý prostor. Klubovna je vhodná pro pořádání akcí pro menší počet lidí. Jezdcům jsou dále k dispozici skokoví a drezúrní trenéři, letos nově zakoupený skokový materiál a také drezúrní obdélník. 
 
Majiteli areálu jsou Lenka Smíšková a Aleš Daněk, kteří nám umožnili do něj nahlédnout prostřednictvím komentované fotogalerie. On-line exkurzi areálu můžete absolvovat prostřednictvím připravené fotogalerie (viz výše). 
 
Také provozujete jezdecký areál? Tak neváhejte a umožněte ostatním do něj nahlédnout. Pomozte nám společně vytvořit jedinečný soubor on-line exkurzí po českých, ale třeba i slovenských, stájích a jízdárnách. 
 
Připravit internetovou prohlídku jezdeckého areálu není nic náročného a redaktoři Jezdci.cz jsou připraveni vám s profesionálním výstupem být nápomocni. Podrobnosti najdete POD TÍMTO ODKAZEM!
 
Foto archiv areálu a Veronika Šimůnková


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace