ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11D

reklama

Spring Junior Cup 2019 nově na přelomu května a června v Olomouci

 14.05.2019 10:59 | AUTOR

ikonka

Důležitou domácí prověrkou české parkurové reprezentace dětí, juniorů a mladých jezdců před parkurovým mistrovstvím Evropy se už potřetí stane Spring Junior Cup. Ten se letos uskuteční nově v areálu Equine Sport Center Olomouc. Přinášíme podrobnosti.

reklama 12C

 
Již třetí ročník Spring Junior Cupu, parkurových závodů pro děti, juniory a mladé jezdce do 25 let, se letos uskuteční od pátku 31. května do neděle 2. června v moderním jezdeckém areálu Equine Sport Center v Olomouci. 
 
Stavbu parkurů pro jednotlivé soutěže bude mít na starosti elitní německá stavitelka Christa Heibach. Závody jsou otevřené všem mladým jezdcům a jezdkyním, kteří si mohou vyzkoušet atmosféru a úroveň špičkových mezinárodních závodů, a porovnat své jezdecké schopnosti s nejlepšími českými jezdci a reprezentanty ve své věkové kategorii. 
 
Účastníci letošního ročníku si mohou vybírat z celkem dvaceti soutěží od stupně Z až po ST**. Nejmladší jezdci a jezdkyně budou mít možnost zúčastnit se soutěží v kategorii pony. Zajímavostí závodů jsou také soutěže družstev, které mají děti obvykle možnost jezdit pouze na mistrovství republiky nebo na mezinárodních závodech s oficiálním statusem CSIO. Tentokrát si je mohou vyzkoušet také v průběhu olomouckého skokového klání. Vrcholem závodů budou nedělní Grand Prix, ve kterých se utkají jezdci a jezdkyně v kategoriích pony, děti, junioři a jezdci do 25 let. 
 
„První dva ročníky SJC proběhly v Jezdeckém středisku Obora Poděbrady, kde si účastníci měli mimo jiné možnost vyzkoušet parkur na travnatém povrchu. Chceme však místa konání pravidelně střídat, aby si jezdci mohli vyzkoušet různé typy kolbišť. Proto se letos závody přesunuly do Olomouce,“ říká za pořadatele Roman Drahota z parkurového Sportovního centra mládeže.
 

VIDEO: Záznam Spring Junior Cupu 2018 v Poděbradech

 
Spring Junior Cupu (SJC) se už tradičně zúčastní také česká parkurová reprezentace v kategorii dětí, juniorů a mladých jezdců, kteří zde pod vedením německého trenéra Tjarka Nagela absolvují kontrolní závody před nadcházejícím evropským šampionátem. V závěru akce vybere Tjark Nagel členy reprezentace pro mistrovství Evropy ve skocích, které se koná letos v červenci v nizozemském Zuidwolde. 
 
SJC se koná za podpory České jezdecké federace (ČJF) a jejích Sportovních center mládeže (SCM). ČJF má parkurová sportovní centra mládeže v Čechách i na Moravě. Jejich cílem je mimo jiné dlouhodobá příprava jezdců směřující k zařazení do reprezentačního výběru. Jezdci se v centrech po celý rok systematicky připravují a Spring Junior Cup se stal součástí jejich přípravy a oficiálním kontrolním závodem. 
 
Jezdecký areál Equine Sport Center Olomouc, jehož úroveň odpovídá podmínkám mezinárodních akcí, každoročně hostí nejprestižnější závod světového poháru v parkuru v Česku. Centrum disponuje kolbištěm s jedním z nejmodernějších povrchů v Evropě, který koním zajišťuje optimální pružnost, oporu při odrazu a odolnost proti smyku, čímž zvyšuje bezpečnost jezdeckého sportu a pomáhá podávat špičkové výkony. Jezdcům i koním nabízí moderní zázemí a dostatečnou kapacitu pro ustájení. Diváci pak ocení prostorné tribuny, bezproblémové parkování a možnost občerstvení ve zdejší restauraci.  
 
Letošní závody podpoří také více než tři desítky partnerů, včetně zlatého partnera – společnosti Protect Group. Díky nim mohou organizátoři připravit skokové závody na nejvyšší úrovni, včetně atraktivních cen pro nejúspěšnější účastníky. 
 

Více informací najdete na adrese www.springjuniorcup.cz

 

Foto archiv pořadatele
Zdroj: Tisková informace SJCreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace