reklama 11D

Krejčířová o výběru koně pro Evropu: Trenérka mi řekla, ať poslechnu srdce

ikonka

Složení české výpravy na drezurní mistrovství Evropy dětí a juniorů má definitivní podobu. Ovlivnilo ho mimo jiné rozhodnutí Barbory Krejčířové, zda do Belgie poveze koně pro pony šampionát nebo pro kategorii juniorů. A výběr to nebyl snadný.
10.07.2024 06:30  |  Autor: Lucie Spiwoková  |  Foto: Veronika Krejčířová  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 

V české drezuře nastala zajímavá, ale v jezdectví ne až tolik neobvyklá situace. Blíží se evropský šampionát pro jezdce na pony, děti a juniory, který proběhne o posledním červencovém víkendu v belgickém Opglabbeku, a do poslední chvíle se vybíralo složení týmů. To tak trochu záviselo na výběru Barbory Krejčířové, jež má k dispozici dva koně, hnědáka Altrido Olet´s Koss pro pony kategorii a Serana pro kategorii juniorů.
 
„Jako ve všem, i tady se najde něco, co je třeba zlepšit. Ale myslím, že oba jsou velmi dobře připravení. Serano je pro mě velký učitel, společně se navzájem stále v některých věcech poznáváme, protože ho máme zatím krátce, ale i za tak krátký čas jsme si mezi sebou vybudovali velké pouto. Koss je moje srdcovka, trávíme spolu už několikátý rok, a ušli jsme velký kus cesty,“ říká Barbora Krejčířová. 
 
Oldenburský hřebec Serano a new forrest pony Altrido Olet´s Koss jsou podle jezdkyně koně úplně rozdílných povah. „Serano je velmi pracovitý kůň s odhodláním do práce. Svoji lásku k lidem projevuje trochu jiným způsobem, než je obvyklé. Koss je velmi mazlivý poník, který vyhledává společnost, kterou si užívá, ale nemůžu říct to stejné o chuti do práce,“ směje se jezdkyně.
 

Nesnadné rozhodnutí

 
Výběr jednoduchý nebyl a ovlivnil to, zda se na start postaví kompletní družstvo juniorek nebo kompletní družstvo pro pony soutěž. V obou kategoriích jsou totiž další dvě dvojice. „Výběr byl docela těžký, mně osobně je jedno, zda pojedu pony úlohy nebo juniorské, na oboje jsem zvyklá, ale nedá se moc odhadnout, v které kategorii je větší šance,“ přiznává Barbora.
 
S Kossem závodí česká reprezentantka na mezinárodní úrovni druhou sezonu, mají za sebou účast na mistrovství Evropy 2023 a tituly na mistrovství republiky. Serano zažil ve dvojici s ní zatím několik mezinárodních startů s velmi dobrým výsledkem.
 
„Na názor jsem se ptala tolika lidí, a dostalo se mi dost různých odpovědí,“ říká Barbora. Výběr probírala i s trenérkou Loes Corsel, která s Krejčířovými spolupracuje a je vedoucí nizozemské pony reprezentace. „Řekla mi, ať se poslechnu srdce, že oba koně jsou dobře připravení, ale někdy je třeba cítit něco navíc. Sama vím, že pocit je velmi důležitý. A moc si cením podpory přátel a rodiny,“ popisuje Barbora, která nakonec vybrala Serana a Česká republika tak bude mít juniorský tým.
 
Do Opglabbeeku by tedy měly vyrazit čtyři jezdkyně do šampionátu dětí: Anna Milena Appeltová, Jasmína Vášáryová, Adéla Selyben a Alice Hubáčková. V juniorském družstvu budou s Barborou Krejčířovou také Johana Vášáryová a Zuzana Hradilová. V pony kategorii má Česko dvě individuální jezdkyně, a sice Lucii Kodytkovou a Terezu Alžbětu Rockwell.
 
Šampionát startuje ve čtvrtek 25. července. „Moc se tam těším, je to vždy zážitek na celý život. Je tam úžasná atmosféra a v týmu vždy převládá podpora a přátelská nálada,“ říká Barbora.Apliakce EQUINET
Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první!
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE