reklama 11D

Když se sny stanou skutečností. Dánové jsou drezurními mistry světa

 08.08.2022 10:50 | AUTOR: Lucie Spiwoková |
FOTOGALERIE

ikonka

Na úspěch před domácím publikem si jezdci Dánska mysleli, snili o nejcennějším kovu. Sen se nakonec splnil. V neděli 7. srpna si dojeli poprvé v historii pro tituly mistrů světa v soutěži týmů. Mezi nimi a druhými Brity byl rozdíl pouhého procenta.

reklama 12A

 

Herning se ve dnech 6. až 10. srpna stal dějištěm mistrovství světa v drezuře. V prvních dvou dnech byly na programu úlohy Grand Prix, z kterých se počítalo pořadí týmů. V posledních letech čím dál silnější Dánové v čele s Cathrine Laudrup-Dufour si mysleli na medaili. Nakonec získali tu nejcennější.
 
Právě dánská jednička Cathrine Laudrup-Dufour zajela s valachem Vamos Amigos nejlepší výkon ze všech startujících, za nějž dostala 81,864 procenta. Na triumfu Dánska se také podíleli Nanna Merrald Rasmussen v sedle Blue Horse Zack, Carina Cassoe Krüth s klisnou Heiline´s Dancierou a Daniel Bachmann Andersen s valachem Marshall Bell. Celkový součet tří započítaných jízd Dánů činil 235,451 procenta.
 
O pouhé jedno procento méně zapsali stříbrní Britové. Nejlepší výkon přes 80 procent předvedla Charlotte Fry na vraníkovi Glamourdale. Medaile si odvezli také Charlotte Dujardin startující se zatím nezkušeným Imhotepem, Gareth Hughes s Classic Birolincou a Richard Davidson, který závodil v sedle valacha Bubblingh.
 
Třetí místo obsadila sestava Německa. Tam nejvíce bodovala Isabell Werth na DSP Quantaz se známkou 77,127 procenta. Do bronzového týmu patřili i Benjamin Werndl s Famosem OLD, Frederic Wandres na ryzákovi Duke of Britain a jezdkyně všestrannosti Ingrid Klimke, jež si s Franziskem vyjela svou první medaili z drezurního mistrovství světa.
 
Foto: Lenajo de Koster / FEI


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE