reklama 11C

Kamil Papoušek se Stakki Boyem ovládl Grand Prix CSI2* ve Zduchovicích

ikonka

Osmiletý hřebec Stakki Boy-KL absolvoval ve Zduchovicích s Kamilem Papouškem svoji první životní Grand Prix při mezinárodních závodech a podařilo se mu v ní zvítězit. Dařilo se i dalším českým reprezentantům – Přemyslovi Adamovi a Denise Vegrichtové.
09.06.2024 20:03  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Josef Malinovský  |  Rubrika: Sport  | 
REPORTÁŽ
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 
Mezinárodní parkurové závody CSI2* ve Zduchovicích vyvrcholily v neděli Grand Prix s překážkami do 145 centimetrů. Sedm dvojic překonalo základní kurz bez penalizace a postoupilo tak do rozeskakování.
 
První z nich byla Linda Portychová na hřebci Lorentzh2, která dokázala zopakovat bezchybnou jízdu, ale nepatřila mezi ty svižné, jelikož časomíra v cíli ukázala hodnotu 47,06. Výrazně rychlejší byl Zdeněk Hruška na klisně Carthaga DK, udělal však jednu chybu.
 
Další dvojitou nulu zaznamenala Denisa Vegrichtová s klisnou Equick One a díky času 44,76 se ujala vedení. Z pozice lídra jí nesesadil kvůli chybě Rakušan Stefan Eder s valachem Dandy, byť byl ze všech nejrychlejší. O sedmnáct setin se dostal pod hranici 42 sekund, což se nikomu jinému nepovedlo. 
 
Výborný výkon předvedl Přemysl Adam s hřebcem Cachasem, který předstihl Denisu Vegrichtovou o téměř vteřinu a půl. Hned záhy však byl ještě o něco lepší Kamil Papoušek na hřebci Stakki Boy-KL, jenž jehož čas byl 42,01. 
 
Poslední, kdo jej mohl připravit o vítězství, byl Philipp Schober z Německa v sedle klisny Kateau van W. Byl sice o sedm desetin rychlejší, ale inkasoval čtyři trestné body za jednu pobořenou překážku a skončil tak nakonec až šestý. 
 
Na stupně vítězů tudíž Kamila Papouška doprovodili Přemysl Adam s Denisou Vegrichtovou. „Pro Stakkiho to byla první životní Grand Prix, jelikož mu je teprve osm let. Minulý týden jsem s ním startoval v Šamoríně a cítil jsem, že je ve formě. Ve Zduchovicích jsem s ním absolvoval jen jeden tréninkový start v pátek a pak šel až dnes Velkou cenu. Vše tak dopadlo podle plánu s tím nejlepším koncem,“ konstatoval spokojeně vítěz při televizním rozhoru pro EquiTV.
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE