Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
reklama 11D

reklama

Drábek a Nývlt obhájili vítězství ve finále vozatajské Zlaté podkovy

 23.08.2020 21:09 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

V neděli 23. srpna vyvrcholilo v Humpolci finále letošního ročníku Zlaté podkovy. Ve vozatajské soutěži se hned dvěma jezdcům podařilo obhájit loňská vítězství, a to Karlovi Nývltovi a Josefovi Drábkovi. Triumf slavili i Jaroslav Juráň a Erik Zuvač.

reklama 12D

 

Nedělní program finále Zlaté podkovy nabídl jízdy mezi kužely. Nejlepší výkon v kategorii párů pony podal Erik Zuvač, který o den dříve ovládl i maraton. V součtu to pak pro něj znamenalo i celkové finálové vítězství. Druhé místo obsadila Monika Pospíšilová a pomyslný bronz získal Milan Kadlec.
 
Mezi jezdci jednospřeží rozhodl právě parkur, v němž přeskočil Karel Nývlt původně vedoucí Markétu Sedlinskou a obájil prvenství z roku 2019. Rozdíl mezi nejvyššími příčkami činil pouze šest desetin trestného bodu. Třetí dojel Jan Minarčík.
 
Obhájit titul se podařilo i Josefovi Drábkovi v klání dvojspřeží. Druhý nejlepší výkon podal Alexandr Soukup a třetí skončil Zdeněk Jirásek. Nevydařeného maratonu jistě litoval Slovák Miroslav Matúška. Ten totiž vyhrál zahajovací drezuru i závěrečnou jízdu mezi kužely, chyby v maratonu ho však odsunuli na deváté místo. S druhým ze svých spřežení dojel čtvrtý.
 
První příčku mezi „čtyřkami“ bral Jaroslav Juráň, jenž za sebou nechal Petra Nováka a Petra Vlašice. 
 

Kompletní výsledky najdete POD TÍMTO ODKAZEMK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace