reklama 11A

reklama

Do jezdeckého nebe odešel Josef Baloun. Dlouholetý člen Baníku Ostrava

 30.04.2020 06:15 | AUTOR |
AKTUALIZOVÁNO

ikonka

V neděli 26. dubna jezdecký sport zasáhla smutná zpráva. Po krátké nemoci nás opustil ve věku nedožitých 90 let pan Josef Baloun, dlouholetý člen a někdejší předseda JK Baník Ostrava. Pracoval také v oblastním výboru ČJF a jako rozhodčí na závodech.

reklama 12D

 
Josef Baloun zemřel po krátké nemoci v neděli 26. dubna 2020 ve věku nedožitých 90 let. Dlouholetý člen Jezdeckého klubu Baník Ostrava začínal jako jezdec v 18 letech s koňmi Dáša, Šotek a Nestor, se kterými byl také v československé reprezentaci. 
 
Ve skokových soutěžích získal řadu vítězství a umístění, z nichž nejcennější byla v roce 1961 bronzová medaile na mistrovství skoku jednotlivců a v roce 1959 titul v soutěži družstev. Později přesedlal na drezuru, ve které s koňmi Larex a Vanilon na mistrovství republiky získal mimo jiné tři stříbrné a dvě bronzové medaile. 
 
V sedmdesátých letech ukončil závodní kariéru a věnoval se funkcionářské činnosti. Od roku 1973 pracoval jako předseda JK Baník Ostrava a byl dlouholetý ředitel závodů Velká cena Ostravy, pracoval v oblastním výboru Severomoravské oblasti ČJF. Jako rozhodčí, který vychoval mnoho skvělých následovníků, působil do roku 2019.
 
„Byl to skvělý člověk a kamarád, který nepokazil žádnou legraci. Bude nám chybět,“ dodávají členové Severomoravské oblasti ČJF a JK Baník Ostrava. Čest jeho památce!
 
Poslední rozhloučení se koná v sobotu 2. května v 11.00 hodin v obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě.
 
Text Magda Benetková
Foto Zenon Kisza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B

Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace