reklama 11A

Dění v týdnu: Lipsko hostí finále SP, Češi míří do mnoha koutů Evropy

 05.04.2022 16:30 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Nabitý týden čeká příznivce klasického jezdectví. Doslova nebudou vědět, co dřív sledovat. V Lipsku se koná finále Světového poháru ve čtyřech disciplínách. Čeští jezdci se představí na mezinárodních závodech ve skákání, drezuře a všestrannosti.

reklama 12C

 

Hlavní akcí druhého dubnového víkendu bude finále série Světového poháru. V Lipsku pojedou o tituly nejen parkuroví jezdci, ale i drezurní a voltižní hvězdy a také jezdci čtyřspřeží. Program čítá čtyři závodní dny, během kterých se můžeme těšit na výkony nejlepších sportovců a koní světa. První soutěže se odehrají ve čtvrtek 7. dubna a akce potrvá do neděle.
 
V Lipsku budou sice Češi chybět, ale zahálet rozhodně nebudou. Přihlášení jsou na mezinárodní závody ve třech disciplínách. Natálii Kovářovou čeká CSI v italském Arezzu a Kateřina Tomanová se představí při skokových závodech CSI v Olivě ve Španělsku. Do belgického Opglabbeeku se vypraví parkuroví jezdci Filip Doležal, Petr Doležal a Kristýna Doležalová.
 
Drezurní dvojice z Česka nastoupí do CDI v Zakrzowě v Polsku. V kategorii dětí CDICh bude startovat Alice Hubáčková. Společně se Zuzanou Hradilovou se pak tato jezdkyně představí i v rundě pro jezdce na pony.
 
Hned dva výjezdy na mezinárodní všestrannost jsou zapsané v seznamu ČJF. Matěj Sukdolák pojede CCI2*-S v Kreuthu (GER) a stejnou obtížnost pojede Barbora Seligová ve Strzegomi v Polsku. Do CCI1* Strzegom jsou pak přihlášené Šárka Douchová, Soňa Dufková, Lucie Knotová a Natalia Tarabini.
 
Domácí závody jsou už také v plném proudu. V kalendáři ČJF najdeme bezmála dvacítku akcí. Ve Zduchovicích proběhne Channel Star, skákat se bude od 7. do 10. dubna. V sobotu 9. dubna budou připraveny parkury ve Slatiňanech. Skokové závody proběhnou také v Opřeticích, Staré Boleslavi, Brně, Plzni či Opavě. Na drezury mohou jezdci vyrazit na Panskou líchu a Frenštát se stane dějištěm voltižních závodů Velikonoční vajíčko.
 
Ilustrační foto: Daniel Tarka


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE