reklama 11B

Češi vyhráli při CSIO v Šamoríně Pohár národů mladých jezdců i juniorů

 09.09.2022 15:00 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Slovenský Šamorín hostí od čtvrtka 8. září mezinárodní parkurové závody, jejichž součástí jsou i Poháry národů pro mladší věkové kategorie jezdců. Ty jsou na programu v pátek a českým reprezentantům se v nich daří. Vyhráli mladí jezdci s junioři.

reklama 12C
 
V pátek 9. září se v Respect Areně areálu x-bionic sphere Šamorín konají Poháry národů v parkurovém skákání mladých jezdců, juniorů a dětí. 
 
Od 10:00 hodin se jela týmová soutěž mladých jezdců, v níž se podařilo vyhrát českému celku ve složení Petra Pařenicová s klisnou Zetou, Anna Helelbrantová s klisnou Gretou SW, Natálie Kovářová na klisně Chloe a Viktor Skutecký v sedle valacha G-Star SL. 
 
K nejvyšší příčce na stupních vítězů jim stačil výsledek ohodnocený šestnácti trestnými body. Dvě nuly zaznamenala Petra Pařenicová, Viktor Skutecký absolvoval bez penalizace první kolo, Natálie Kovářová pak kolo druhé. Druhé místo obsadilo Rakousko, třetí Polsko a čtvrté domácí Slovensko.
 
Pozadu nezůstali ani naši junioři. Českou republiku reprezentovali Adéla Opatrná na klisně Lordany, Rozálie Pichrtová sedlající klisnu Queesy PJ, Kateřina Bubáková s Naty Girl de Muze a Eliška Hasnedlová s Veporou. Na jejich společném kontě byly pouhé čtyři body z prvního kola. Druzí skončili Maďaři, třetí Poláci, čtvrtí Rakušané, pátí Slováci a šestí Slovinci. 
 
Pohár národů dětí se jede od 16:00 hodin. V páteční kvalifikaci do Grand Prix CSI2* dokončila parkur s výškou překážek 145 centimetrů s jednou chybou úřadující mistryně České republiky Nikola Bielíková s hřebcem Carisonem a umístila se sedmnáctá. Do top 10 se dostaly dvě domácí jezdkyně Dominika Gaalová s valachem Leonardem van´t Heike a Petra Havlovičová na klisně Opatine van´t Zonneveld. Také ony jednou chybovaly, ale čas měly obě velmi dobrý. 
 
Foto: Radim Skutecký


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE