V Olomouci padl rekord v počtu startů za jeden den

Nový jezdecký areál ESC v Olomouci je oficiálně otevřen sotva tři týdny a již se postaral o rekord – a to v počtu startujících za jediný den. V pátek 14. června v rámci úvodního dne pátého závodu Skokového poháru ČP 2013 tam odstartovalo 431 dvojic.
14.06.2013 21:50  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB
Téměř od svítání do soumraku se startovalo na novém kolbišti ESC Olomouc. Foto Josef Malinovský

Dosavadní maximální počet účastníků, kteří projeli startem na jenom kolbišti v jeden den, byl 418. Čtyřstovkové číslovky však byly v poslední době atakovány při zmíněné parkurové extralize poměrně často. Skokový pohár se zkrátka a dobře stal mezi jezdci fenoménem a není již žádnou zvláštností, že se i ve všední dny závodí tzv. od svítání do soumraku. Nejinak tomu bylo i v tomto případě, kdy první jezdec nastoupil do kolbiště přesně v 7.00 hodin ráno a poslední projel cílem ve 20 hodin a 10 minut

Vůbec nejobsazenější soutěží byla ta závěrečná na stupni obtížnosti S** (130 cm). Parkur absolvovalo přesně 150 koní a padesáti z nich se to podařilo bez jediného trestného bodu. Mezi nejrychlejším a nejpomalejším z bezchybných byl časový rozdíl 20 sekund, a tím nepřekonaným se nakonec stal slovenský jezdec Martin Bulík s koněm Landro. Druhý skončil Jan Zwinger s Galileou, jenž byl úspěšný i na parkuru stupně L** (120 cm), v němž zvítězil

Překážky na výšce 120 centimetrů měli nastavené i jezdci do 18 let v úvodní soutěži pátého kola Kolowrat Junior Cupu. Rozestupy na prvních třech pozicích byly menší než jedna sekunda. Nejvíce se radovala Nina Kaločová s Ebony, jež byla o 31 setin vteřiny rychlejší než Hana Dostálová s Renaissance. Další tři desetinky dělily od výsledku Lucie Anovčínové s Rolys, přičemž čistou jízdu předvedlo ještě dalších jedenáct soutěžících

Podrobnosti o průběhu celého sportovního programu najdete na www.skokovypohar.cz, kde jsou umístěny také startovní listiny na následující den. I v sobotu bude na kolbišti Equine Sport Centra v Olomouci živo již od 7. hodiny ranní a počty koní by se neměly výrazně lišit oproti pátku. Trochu volněji by mělo být v neděli, kdy se diváci mohou těšit kromě dílčího finále Equiservis Amateur Tour a Kolowrat Junior Cupu především na Velkou cenu, jejíž začátek je naplánován na 14. hodinu. Pro ty, co nebudou moci sledovat tuto zajímavou podívanou naživo z ochozů závodiště, pořadatelé přichystali živý přenos na internet. Zájemci jej najdou hned na třech kanálech: www.skokovypohar.cz/live, www.escolomouc.cz/cs/zavody-online a www.equitv.cz/live

function closepop(){ $("body").removeClass("hidescrollbar"); $("#popreklamagal").hide(); $("#popreklama").hide(); }