ŽIVĚ dostihy, working equitation, klusáci, chladnokrevníci, paravoltiž
reklama 11B

V Lysé vyrůstají kolbiště pro Jezdecký festival

 26.02.2014 08:00 | AUTOR

Přesně za tři týdny – tj. ve středu 19. března 2014 – zahájí na výstavišti v Lysé nad Labem společně s výstavou Zemědělec premiérový Jezdecký festival, který během pěti dnů nabídne divákům 36 jezdeckých soutěží. Závodní kolbiště se budují již nyní!

reklama 12B
Budoucí opracoviště na výstavišti v Lysé nad Labem. Foto Josef Malinovský
 
 
S pokládkou speciálních gumových rohoží se začalo v pondělí 24. února a o den později již byly rozloženy po téměř celé ploše opracoviště, které zabírá plochu 55 x 18 metrů. Do konce tohoto týdne se na rohože naveze směs písku a geotextilií. Od čtvrtka se pracovníci výstaviště a dodavatelské společnosti pustí i do přípravy samotné závodní arény o rozměrech 61 x 25 metrů nacházející se uprostřed nové výstavní haly C. Její povrch bude stejný, jako na venkovní tréninkové ploše
 
„Jakmile dělníci povrch položí, písková směs bude zavlažena, upravena planýrovačem a uválcována tak, aby povrch poskytl jezdcům a koním špičkové podmínky pro vrcholový sport. Počítáme i s testovacími tréninky jezdců s koňmi z vybraných stájí pro prověření kolbiště ještě před samotnými závody,“ prozradil manažer výstavy Matěj Kosmák.
 
Jak již bylo zmíněno, celkem se během pěti dnů uskuteční 36 soutěží ve čtyřech jezdeckých disciplínách pod hlavičkou České jezdecké federace – konkrétně ve skocích, v drezuře, ve spřežení a ve voltiži. Další jezdecká odvětví budou představena v rámci sobotní večerní show. Přihlášky jezdci mohou zasílat až do 17. března, kdy budou mít též poslední možnost pro úhradu zápisného. „Rozpis včetně dalších podrobností najdou zájemci o účast na internetových stránkách www.jezdeckyfestival.cz. Pro mnohé jezdce je možná nezvyklé, že namísto startovného je vybíráno zápisné, které je splatné předem. K tomuto kroku jsme přistoupili ve snaze usnadnit startujícím administrativní úkony předcházející samotným sportovním výkonům, ale také kvůli potřebě sestavit maximálně přesný časový harmonogram soutěží v jednotlivých dnech a seznam přijíždějících přepravníků s koňmi. Na druhou stranu, pokud náhodou někteří jezdci nebudou moci na poslední chvíli dorazit – např. kvůli zdravotním komplikacím koně, nebo jich samotných – v případě, že se písemně z účasti omluví, budeme zápisné těmto dvojicím posléze vracet,“ uvedl ředitel závodů Josef Malinovský.
 
Vůbec prvními soutěžícími budou ve středu dopoledne děti na pony, které čekají úvodní kola skokových seriálů Pony liga a Pony extraliga. Následovat budou parkurové soutěže pro jezdce na velkých koní od základní výškové úrovně až po ty vyšší. Ve čtvrtek a v neděli dopoledne si přijdou na své milovníci drezury, v pátek odpoledne a vpodvečer jsou naplánovány vozatajské soutěže a sobota je určena voltižním cvičencům. Skoky tak budou jedinou disciplínou, která bude k vidění po všechny dny. Naopak jezdecká odvětví – jako jsou např. všestrannost, vytrvalost, reining a další – diváci uvidí pouze během ukázek při sobotní večerní show probíhající pod patronátem značky Fitmin. Návštěvníci vše budou moci sledovat z tribun s kapacitou cca pro 1000 osob, přičemž na jednu z nich si mohou již nyní rezervovat místenky na konkrétní dny. „Počítáme s velmi vysokou návštěvností a tudíž i standardní obsazeností většiny míst k sezení. Těm, kdo si tedy chtějí závody pořádně vychutnat, určitě doporučujeme místenky v hodnotě 80 korun objednat. Své místo pak budou mít trvale k dispozici. Přehled volných míst najdou na již zmiňovaných stránkách www.jezdeckyfestival.cz,“ dodal Josef Malinovský.


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE