Šesté FEI mistrovství světa ve spřežení pony v Pau

Během šestého FEI mistrovství světa ve spřežení pony konaném od 31. října do 3. listopadu se v Pau se o medaile podělili jak mladí talentovaní vozatajové, tak zkušení sportovci. Bram Chardon z Holandska úspěšně obhájil loňské zlato ve čtyřspřeží...
07.11.2013 17:05  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB
Jeho krajan Ewoud Boom získal poprvé v kariéře zlato ve dvouspřeží a úřadující juniorský mistr Evropy Martin Hölle z Maďarska se stal novým mistrem světa v jednospřeží. V soutěži družstev zvítězilo poprvé v historii soutěže Holandsko a přerušilo tak sérii pěti vítězství Německa

Ewoud Boom si jede pro vítězství v kategorii dvojspřeží pony. Foto Marie de Ronde/FEI

Jednospřeží

Šestnáctiletý Martin  Hölle z Maďarska získal první místo se svým Apache de la Licorne. Stříbro získala 22letá Rosanna Walters-Symons z Británie s welšským cobem  Dabernon Tiger Woods. Bronz patří 47leté  Els Broekman z Holandska a jejímu 14letému valachovi New Forest pony Aronovi

Dvojspřeží

Ewoud Boom z Holandska se účastnil všech MS ve spřežení pony, která se konala od prvního ročníku v roce 2003. Po prvním místě v drezuře a třetím místě v maratonu, nakonec získal po posledním kole celkové první místo. Druhé místo vybojoval Němec Marco Freund, který se na posledním mistrovství v roce 2011 umístil na čtvrtém místě. Syn dvojnásobného mistra světa ve čtyřspřeží Michaela Freunda byl po drezuře na třetím místě a v maratonu na druhém. Bezchybnou jízdou s několika trestnými body za čas si v závěrečném kole zajistil zlatou medaili. Třetí místo získala zkušená Britka Anna Graystone

Čtyřspřeží

Obhajující mistr světa Bram Chardon, 20letý syn čtyřnásobného mistra světa ve čtyřspřeží  IJsbranda Chardona, vyhrál všechna tři kola a své soupeře zanechal daleko za sebou. Stříbrnou medaili získal Jozsef Dobrovitz junior z Maďarska. Po drezuře byl na čtvrtém místě, po maratonu se posunul na bronzovou medailovou pozici a závěrečným kolem si polepšilna konečné druhé místo. Bronzovou medaili si domů odvezl Němec Tobias Bücker.

Soutěž družstev

Reprezentanti Holandska začali výborně tím, že vyhráli drezurní část ve všech kategoriích. Prvenství si udrželi během celé soutěže a svůj náskok stále zvětšovali. Německu se tedy nepodařilo titul obhájit a muselo se spokojit se stříbrem. Bronz putuje do Maďarska