První týden ve španělské Valencii

Na skokové závody do Valencie se vydala reprezentovat Českou republiku Zuzana Zelinková. Není však jedinou jezdkyní startující za ČR, závodů se účastní i Emma Augier de Moussac. CSI** probíhá celkem tři týdny, ten první skončil nedělí 17. února...
17.02.2013 19:00  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Ve Valencii se představila Zuzana Zelinková s Luka´s Ninjou. Ilustrační foto Kateřina Návojová

Zuzana Zelinková startovala během prvního závodního týdne ve dnech 15. – 17. února se dvěma koňmi. Své působení zahájila na skokovém mýtinku velmi slibně. Bez trestných bodů dokončila v pátek, kdy se představila poprvé, s Cotton Candy (130 cm) stejně jako s valachem Luka´s Ninja (135 cm). Obě soutěže byly zařazeny do seriálu Gold Tour, v nichž se Zuzana Zelinková představila i následující dny. Silnou konkurencí byli jezdci nejen z Evropy, ale také Ameriky

Nejlepší výsledek zaznamenala česká závodnice s Cotton Candy při pátečním startu. Soutěž na výšce překážek 130 cm dokončilo 37 startujících bezchybně. Výkon naší dvojice stačil v soutěži na čas na pěkné 12. místo z 66 přihlášených

V sobotu startovala Zuzana s oběma koňmi v soutěži o 10 cm vyšší. S Cotton Candy chybovala jednou (24. příčka výsledkové listiny), s Luka´s Ninjou nasbírala v soutěži 145 cm celkem 12 trestných bodů. Stejného výsledku s ním dosáhla i v nedělní Grand Prix na výšce 150 cm. Z 61 startujících se jich do rozeskakování probojovalo devět. Z vítězství se mohl radovat brazilský reprezentant Marion Zanotelli s koněm Ode des Roches

Za Českou republiku závodila také Ema Augier de Moussac. Ta se představila celkem desetkrát a startovala již od úterního úvodního dne 12. února. Nejlépe zajela s mladým sedmiletým koněm Corinda vd Reesthoeve. Soutěž se hodnotila pouze na body a díky bezchybné jízdě skončila jezdkyně se svým koněm na děleném prvním místě.  Dále startovala i s koňmi Dante RDPS, Madox CH a Canezaro. S posledním zmíněným koněm dokončila Emma bezchybně sobotní díl soutěž Gold Tour na výšce 145 cm a umístila se na 16. pozici. Stejného výsledku dosáhla jezdkyně v pátek i s koněm Dante RDPS na parkuru o 5 cm nižším. Nedělní Grand Prix s ním však nedokončila

Výsledky naleznete ZDE. Zuzana Zelinková bude ve Valencii startovat i v dalším závodním týdnu