Nesvačil starší šestý na CAI-A ve Fábiánsebestyénu

Jiří Nesvačil starší startoval se svojí čtyřkou na mezinárodních závodech CAI-A v maďarském Fábiánsebestyénu. Mezi 14 zúčastněnými převážně domácími spřeženími se umístil se 179,27 body na konečném 6. místě...
06.05.2013 14:15  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Českou republiku reprezentoval Jiří Nesvačil starší. Foto archiv jezdce

I druhé letošní závody čtyřspřeží skončily pro Jiřího Nesvačila st. úspěšně a z maďarského Fabiánsebestyénu přivezl při velké konkurenci 15 spřežení hezké šesté místo. Nejsilnějšími soupeři byli domácí zástupci, kteří byli ve velké početní přesile. Závody na domácí půdě si většina maďarských reprezentantů nenechala ujít, což se projevilo i ve výsledkových listinách. Kvalitním domácím závodníkům vzdorovaly týmy z České republiky, Velké Británie a Německa. Na přední místa však nikdo jiný než domácí nedosáhl.  První pozici vybojoval József Dobrovitz ml., druhý skončil István Vásczi a třetí Ferenc Galbács

Jiří Nesvačil zajel slušnou drezuru za 67 bodů, a to stačilo na průběžné 9. místo. Nebýt omylu, který pramenil z „nezažité“ nové drezurní úlohy, mohl pomýšlet na lepší ohodnocení a umístění. Sobotní maratonní zkouška se jela za velkého vedra a byla velice technicky i fyzicky náročná. Spřežení Jiřího Nesvačila však zvládlo všech sedm překážek dobře. Jediným problémem byla drobná technická závada v podobě prasklé karabiny. Projevila se sice již u první překážky, bylo to však prakticky jediné zaváhání. Takže po dojezdu vládla v týmu spokojenost a dobrá jízda stačila na krásné páté místo ve velmi vyrovnané soutěži.  Tím se český reprezentant posunul na průběžnou šestou pozici

Nedělní parkur byl hodně těsný na čas, o čemž svědčí i fakt, že se do limitu vešel jediný soutěžící. Jiří Nesvačil zajel parkur slušně, obsadil sedmé místo a udržel tak až do konce celkové šestou příčku. Nejen konečné umístění, ale hlavně předvedený výkon udělal celému týmu Jiřího Nesvačila radost. Je vidět, že loni postavené mladé spřežení jde výkonnostně nahoru, a to nejlepší má určitě před sebou.

Další velká prověrka je čeká za měsíc, kdy se Jiří Nesvačil zúčastní dalších závodů v Maďarsku – CAI Vecses. Výsledky a další informace najdete POD TÍMTO ODKAZEM. Podrobné informace přinesl tým kolem Jiřího Nesvačila prostřednictvím Romana Petra.