reklama 11C

Královický Zimní jezdecký pohár ČJF pro Štětinu

 24.02.2018 22:07 | AUTOR

ikonka

V Královicích u Slaného se v sobotu 24. února konalo 3. kolo skokové části halového seriálu Zimní jezdecký pohár ČJF 2018. Dorazil také dosavadní lídr žebříčku Velké i Malé túry Jan Štětina. Ten potvrdil skvělou formu i při tomto kvalifikačním kole…

reklama 12A

 
Závodní program čítal celkem sedm soutěží, přičemž vrcholem byla stejně jako v předešlých kolech skoková soutěž stupně S*, s výškou překážek 125 centimetrů. V tomto parkuru s finále se představil hned se třemi koňmi dosud nejvíce bodující jezdec v letošním ročníku Jan Štětina. Se všemi koňmi v základním kole nechybovala a měl tak výbornou výchozí pozici ve finále soutěže, do něhož postoupilo deset nejlepších dvojic ze základní části. 
 
S koněm Celano S dokončil finálový parkur nejen bezchybně, ale také v dobrém čase 43,43 vteřiny. To se nikomu ze soupeřů nepodařilo překonat, a tak se tento plzeňský jezdec radoval z dalšího dílčího vítězství. Přemožitele totiž nenašel ani při předešlém mítinku v Hradištku u Sadské. 
 
S koněm Gylord – S navíc dosáhl v Královicích ještě na třetí příčku. Na druhou pozici stačil výkon Jennie Kaasové s Čielsie, když na vítězný čas ztratila zhruba půl sekundy. Tato soutěž byla součástí pohárové Velké túry.
 
Předešlý parkur na stupni L* (115 cm) s návazným rozeskakováním se jel v rámci Malé túry Zimního jezdeckého poháru ČJF 2018. I v tomto případě dosáhl na vítězství Jan Štětina, a to až v samém závěru. Z poslední startovní pozice předjel do té doby vedoucí Denisu Vegrichtovou s Garfieldem 4, kterou tak odsunul na druhou příčku. Štětina tentokrát sedlal Benita-S.
 
Tento jezdec si tak v obou túrách připsal do seriálového žebříčku plný počet 20 bodů. Vzhledem k tomu, že již před tímto kolem vedl, tak jen navýšil své vedení a zvýšil bodový odstup na ostatní soupeře. 
 
Třetí seriálovou soutěží během sobotního dne byla tzv. Pony túra Zimního jezdeckého poháru. Jezdci do 16 let sbírali body v soutěži stupně ZLP, která byla hodnocena na styl. Nejlepší výkon podala Natalie Veberová s poníkem Mino, která dosáhla na stylovou známku 8,7 bodů. Jen jednu desetinu bodu zaostala Petra Pařenicová, jež si tak dojela pro konečné druhé místo. Tato mladá jezdkyně sedlala poníka Maximuse 2. Elitní trojici uzavřela Vanesa Humeni s poníkem Vanesa 8. Ta si připsala na konto 8,5 bodů. 
 
V Královicích Zimní jezdecký pohár zůstává ještě jeden den, v neděli 25. února je však místní hala vyhrazena soutěžím spřežení. Další kvalifikační kolo skokové části seriálu se uskuteční v Hradištku u Sadské, a to v sobotu 10. března. Program dne bude stejný jako v Královicích, opět budou jezdci sbírat body ve třech túrách a nejvyšším parkurem bude soutěž stupně S*.
 
Další podrobnosti o tomto seriálu naleznete na webových stránkách www.jezdeckypohar.cz.
 


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE