reklama 11C

Královice jsou pro Jezdecký festival ideální volba

 23.10.2018 14:31 | AUTOR

ikonka

Zhruba na pět měsíců v roce se většina jezdeckých akcí přesouvá z venkovních kolbišť do hal. V prosinci a v lednu se však mnoho závodů nekoná a kryté jízdárny ožívají opět až v únoru. Vrcholem domácí halové sezony bude již pošesté Jezdecký festival…

reklama 12A

 
Jeho pátý ročník konaný koncem března 2018 na výstavišti v Lysé nad Labem měl být ročníkem posledním. Nakonec se uskuteční i pošesté, ovšem z výstavních prostor haly „C“ lysolabského výstavního areálu se přesouvá do Královic u Slaného, kde proběhne od pátku 22. do neděle 24. března 2019. Na podrobnosti jsme se zeptali hlavního organizátora akce Josefa Malinovského z Jezdeckého klubu Jezdci.cz.
 
Jak to bylo vlastně s tím plánovaným koncem Jezdeckého festivalu?
S Výstavištěm Lysá nad Labem jsme hned na začátku uzavřeli pětiletou smlouvu na pořádání Jezdeckého festivalu v hale C tamního areálu. První ročník skončil dle očekávání výrazným prodělkem, ale ten druhý ukázal vzestupnou tendenci, což bylo pro nás jako pořadatele velmi motivující. Nejlépe dopadl třetí ročník, kdy jsme dokonce skončili lehce v zisku, byť to rozhodně nepokrylo ztráty z předešlých let. Další rok jsme se však opět dostali do červených čísel, a tak již tehdy padlo rozhodnutí, že takto organizačně náročnou akci nelze nadále dotovat z vlastních prostředků. Pátý ročník již jen potvrdil správnost našeho rozhodnutí, které jsme v závěru akce veřejně oznámili. Byli jsme však zároveň přesvědčeni, že určitě chceme zachovat existenci Zimního jezdeckého poháru ve spřežení a v parkurovém skákání, který každoročně při Jezdeckém festivalu vrcholil. Začali jsme tak postupně plánovat finálový mítink tohoto seriálu.
 
Věděli jste od začátku, že tyto závody chcete uspořádat v Královicích?
Ano, tato varianta se nabízela jako první, a to hned z několika důvodů. V první řadě se jedná o jeden z nejmodernějších jezdeckých areálů v České republice, který se zároveň nejrychleji rozvíjí. Za poslední rok zde vyrostla nová jezdecká hala o rozměrech 67 x 26 metrů, která může sloužit nejen jako opracoviště, ale také jako druhé soutěžní kolbiště. Hlavní závodní hala má sice o něco menší jízdárnu – 59,70 x 25 metrů, ale zato nabízí velmi komfortní prostředí pro diváky – tribunami počínaje, sociálním zázemím, občerstvením a zasedací místností konče. Další z novinek, kterou návštěvníci areálu jistě ocení, je krytá plocha na rozhraní haly a venkovního kolbiště, která chrání před nepřízní počasí a poskytuje výhled do obou částí areálu. Majitelé koní určitě uvítají 50 pevných turnajových boxů, kvalitní zázemí i další servis, který areál nabízí. V neposlední řadě musím vyzdvihnout výbornou dlouholetou spolupráci s majitelem areálu Luďkem Šofrem, což byl také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pořádat finále Zimního jezdeckého poháru na tomto místě.
 
A kdy jste se tedy vrátili k myšlence Jezdeckého festivalu?
Jedním ze zlomových momentů byla má osobní účast na letošním voltižním mistrovství České republiky v Albertovci. Tam jsem se opět ujistil, že voltiž je divácky velmi atraktivní disciplína, zejména pokud je prezentována na vysoké úrovni. Proto jsem začal uvažovat nad tím, zda by přece jenom nešlo v Královicích udělat nějakou „lehčí“ verzi festivalu. Navíc, co si budeme povídat – kombinaci parkuru, drezury, voltiže a spřežení žádná jiná akce v České republice nenabízí. Nemluvě o tom, že během tří let jsme tuto paletu doplnili ještě o halovou všestrannost, na níž se třeba časem znovu dostane. Právě výjimečnost Jezdeckého festivalu byla po celých pět let silným magnetem jak pro diváky, tak pro partnery. Nakonec tedy zvítězila touha po zachování započaté tradice, byť v novém prostředí a v novém třídenním modelu nahrazujícím původní pětidenní formát akce.
 
Součástí Jezdeckého festivalu byla vždy i veletržní část. Bude tomu tak i nadále?
Určitě s tím počítáme, byť víme, že vystavovatelům nejsme schopni nabídnout takové zázemí, jako na výstavišti v Lysé nad Labem. Kromě venkovních výstavních ploch bude připravena krytá nákupní galerie o rozměru 3,5 x 31 metrů, kde budou prodejci či vystavovatelé v přímém kontaktu s programem festivalu v hale. – Co je však jistě velmi lákavé pro všechny firmy a podnikatele, je cena za pronájem ploch, která napoprvé bude spíše na úrovni registračního poplatku. Naším cílem je dostat do Královic co nejvíce společností spojených s koňmi, což opět zvýší atraktivitu i pro návštěvníky. A ti jsou současně potenciálními zákazníky. 
 
Plánujete na akci vybírat vstupné?
Plánujeme. Předprodej vstupenek by měl začít s velkým předstihem, a to přes prodejní síť GoOut. V předprodeji budou vstupenky přesně za polovinu, než kolik budou stát na místě. Chceme také spustit kampaň „Daruj vstupenku na Jezdecký festival!“, jež by měla lidi od koní, kteří fandí tomuto projektu, přimět k jeho přímé podpoře. Tím, že koupí libovolný počet vstupenek za 50 Kč a darují je někomu, kdo se ke koním nedostane až tak často, nám pomohou hned dvakrát. V první řadě finančně, v druhé řadě v popularizaci celé akce, což je pro nás důležité při hledání nových partnerů a sponzorů. 
 
Od kdy tedy budou vstupenky v předprodeji?
Předpokládáme, že od 22. listopadu, tedy celé čtyři měsíce před začátkem akce. Vstupenka na Jezdecký festival tak může být pro mnohé jedním z drobných dárků pod Vánočním stromečkem.
 
Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se Jezdecký festival v Královicích u Slaného podaří zorganizovat stejně dobře, jako v Lysé nad Labem!
 


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE